פסק נחרץ: "אסור להשקיע בביג"

מאבק השבת באשדוד נגד פתיחת מתחם הקניות והבילויים 'ביג'. ראב"ד 'העדה החרדית' הגר"מ שטרבנוך פסק: "אסרנו את ההשקעות בחברת ביג"

מאבק השבת באשדוד נגד פתיחת מתחם הקניות והבילוי 'ביג פאשן' בשבתות: ראב"ד 'העדה החרדית' הגר"מ שטרנבוך בפסק נחרץ בתשובה לשאלת נגיד מאילי ההון שבארה"ב: "כבר אסרנו את ההשקעות בחברת ביג"

בימים האחרונים הגיע למעונו של הגר"מ שטרנבוך נגיד מפורסם מחשובי מחזיקי התורה, ושאלתו בפיו כי הוא מחזיק מניות בחברת 'ביג' אשר לאחרונה פתחה את שעריה בשבת בקניון באשדוד בחילול שבת נורא, והאם הוא מחויב למכור את מניותיו בחברה.

הגר"מ שטרנבוך הורה לו בנחרצות כי עליו למכור את המניות, וזאת בנימוק כי מאחר שהחברה מחללת שבת בפרהסיה, הרי היא מעמידה את שמירת השבת בכל רחבי הארץ בסכנה – מחשש שחילולי השבת יתפשטו מעיר לעיר רח"ל, ולכן – כדי שלא להיות שותף לעוברי עבירה, עליו לעזוב כל שייכות לחברה, וכפי שכבר הורו גדולי ישראל.

ב'דה מרקר' דווח כי צוות של ועדת הרבנים באשדוד בחן את חברות הפיננסיות המובילות בהשקעות בביג וקבע כי החברה הראשונה שתוחרם תהיה 'מגדל'. "לרבים מהמגזר החרדי יש פוליסות ביטוח במגדל, ואלה מושקעות במניות ובאיגרות חוב של ביג. מלבד זאת, מגדל מושקעת ב-20% בחברת ביג USA (שאינה קשורה לביג בישראל)", אמר גורם מטעם החרדים באשדוד. "יש מוסדות ענקיים במגזר החרדי שמבוטחים במגדל, כמו החינוך העצמאי, וההוראה תהיה לעבור לחברה שלא מושקעת בביג".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למה גדולי ישראל לא ימחו קודם נגד נגד מצעד הגאווה בארץ ישראל, ובפרט בירושלם עיר הקודש, והזימה של עובדי ממשלה, והחרדקי"ם המחללי שם שמים ?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב