פעילה מהקהילה היהודית ברוסיה נספתה(וידאו)

אבל בקהילה היהודית ברוסיה בעקבות מותה של אנה טישינסקיה, פעילה בקהילה היהודית במדינה, בהתרסקות המטוס בסיני {התרסקות המטוס בסיני}

אנה טישינסקיה, פעילה בקהילה היהודית ברוסיה, היא אחת מ-224 ההרוגים בהתרסקות המטוס הרוסי בחצי האי סיני אמש (שבת). טישינסקיה, על פי אתר "קומסומולסקיה פראבדה", הייתה בת 30 ומנהלת משרד פרסום. בנוסף, עבדה במשך כמה שנים בסניף של ארגון הסטודנטים היהודי "הלל" בסנט פטרסבורג. הארגון קרא למוקיריה לכתוב על קיר זיכרון וירטואלי שהקים, ואף פרסם הספד. "זה הלם גדול ואבדה גדולה בשבילנו. אניה הייתה חלק ממשפחת הלל, ואף שכבר לא עבדה אתנו, היינו בקשר מתמיד עמה", נכתב.

עוד נכתב בהספד לטישינסקיה: "רק לפני כמה שבועות בירכנו אותה לרגל יום הולדתה ואיחלנו לה הישגים חדשים, ובאמת בחייה היו כל כך הרבה אפשרויות. כמה נורא שהכול נקטע פתאום. אנצ'קה, היית מוכשרת באופן בלתי רגיל, נחושה, חסרת פחד, כנה ומאירה. היית אדם יוצא דופן, התגלמות החיים עצמם, אף אחד לא נשאר אדיש כלפייך".

הכתבה בערוץ 2

ארגון דאע"ש טוען כי הוא הפיל מטוס איירבאס A321 במרכז חצי האי סיני, שהמריא משארם א-שייח' בדרכו לסנט פטרסבורג שברוסיה.

"רוב הקורבנות מתו כשהם עדיין חגורים בכיסאותיהם", אמר גורם המקורב לחקירה במצרים. בין ההרוגים גם חמישה ילדים.

בעקבות ההתרסקות, הודיעו היום שתיים מחברות התעופה הגדולות בעולם, לופטנזה הגרמנית ואייר-פראנס הצרפתית, שימנעו מטיסות במרחב האווירי של חצי האי סיני – עד שיתברר מה הוביל להתרסקות המטוס הרוסי. בתגובה לכך מרגיעים בישראל ואומרים, כי "אם בשמי סיני טסים מעל לגובה הפגיעה של טיל כתף, אין סיבה להילחץ ולהימנע מטיסות".

לפני ההתרסקות

שלוחת דאע"ש בסיני נטלה  אחריות למעשה כנקמה על תקיפות רוסיה בסוריה, עם זאת, גורמים רשמיים במצרים טענו כי ההתרסקות נבעה מכשל טכני שעליו דיווח הטייס. במשרד התחבורה הרוסי מיהרו לבטל את הטענות ואמרו כי "זה לא אפשרי".

צפו: דעאש משחרר את סרטון הפלת המטוס הרוסי ולוקח אחריות

דעאש משחרר את סרטון הפלת המטוס הרוסי ולוקח אחריות

‎Posted by ‎רות קרייתי‎ on‎ שבת 31 אוקטובר 2015

בנמל התעופה "פולקובו" שבסנט פטרסבורג התאספו מאות בני משפחה וחברים של נוסעי הטיסה.

בכיר מצרי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "המטוס התפרק לשני חלקים: החלק האחורי נשרף לחלוטין ושאר המטוס התרסק בתוך סלע".

מחקירה ראשונית שהתבצעה בזירת ההתרסקות עולה כי המטוס התרסק באזור הררי בקרבת שדה התעופה באל עריש, שבצפון חצי האי. על פי הדיווחים בתקשורת המצרית, צוותי החילוץ וההצלה שהגיעו למקום פועלים בתנאי שטח ומזג אוויר קשים במיוחד.

אחד מאנשי החילוץ וההצלה אמר מוקדם יותר כי "נשמעו קולות מבין חלק מהריסות המטוס", והבהיר כי הכוחות מנסים כעת לאתר ניצולים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נדמה לי שקראתי פעם משהו, בקשר לחיוב סקילה למחללי שבת.

    יוסי |
    הגב