פעילי המקדש לנתניהו: "אפשר תקיעות שופר בהר הבית בראש השנה"

בנוסף, מבקשים הפעילים לאשר את פתיחתו של הר הבית ביומו השני של חג ראש השנה היוצא ביום שישי, וביום הכיפורים, היוצא ביום שבת; ימים בהם הר הבית סגור לביקורי יהודים

ראשי תנועת 'חוזרים להר', בהם יו"ר הצוות הפרלמנטרי איתמר ססובר, ויו"ר התנועה רפאל מוריס, פונים במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ולשר לבטחון הפנים גלעד ארדן בבקשה לאפשר השנה, לראשונה, לערוך תקיעות שופר בהר הבית בימי חג ראש השנה.

"בעוד כפחות מחודש, יחגוג עם ישראל כולו את ראש השנה. ראש השנה הוא כידוע יום הדין – אחד מן הימים בעל המשמעות הרבה ביותר במסורת היהודית. כחלק מן ההכנות לקראת החג (ולקראת יום הכיפורים), נוהגים לתקוע בשופר, בכל בוקר, בתום תפילת שחרית, וזאת על מנת לעורר את עם ישראל לשוב בתשובה.

בימי חג ראש השנה עצמו תוקעים פעמים רבות בשופר במהלך תפילות החג – תפילות שסביר להניח שגם אתם, רה"מ והשר, תשתתפו בהם.
בהתאם לאמור לעיל, אנו מבקשים לאשר השנה, לראשונה, לערוך תקיעות שופר בהר הבית בימי חג ראש השנה", כותבים אנשי התנועה.

בנוסף, מבקשים הפעילים לאשר את פתיחתו של הר הבית ביומו השני של חג ראש השנה היוצא ביום שישי, וביום הכיפורים, היוצא ביום שבת; ימים בהם הר הבית סגור לביקורי יהודים.

יו"ר הצוות הפרלמנטרי של התנועה איתמר ססובר אומר כי "אין ספק כי תקיעות שופר, להן ביטוי רוחני עמוק, במקום הקדוש ביותר בעולם – הר הבית – יסמלו ויבטאו יותר מכל את הריבונות היהודית על הר הבית, ויחזקו את אחיזתנו במקום. אנו קוראים לראש הממשלה ולשר ארדן להיענות לבקשתינו, ולא להעניק חשיבות לדעותיהם ולנסיונותיהם של ארגוני מחבלים למיניהם כגון הוואקף או התנועה האיסלאמית, אשר זריקתם מהר הבית תהא יפה בהקדם האפשרי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.