פעיל 'הפלג' נעצר בחשד להסתה

העצור, תושב מודיעין עילית, חשוד בשידור ובהפצת חומרי הסתה נגד חיילים חרדים. מדובר בעצור השלישי במסגרת הפרשה {לפנות בוקר}

פעיל מרכזי ב'פלג הירושלמי' המשדר ב'קו ההגנה' המעביר מסרים מבוקר עד ערב נגד חיילים חרדים ומפקדיהם נעצר הלילה בשעה 3 לפנות בוקר בביתו שבמודיעין עילית. הפעיל חשוד בהפצת כרוזים וחוברות מסיתות נגד חיילים חרדים.

קו ההגנה הנו קו הבית המזוהה עם אנשי 'הפלג הירושלמי' שם מעבירים מסרים חריפים נגד ועד הישיבות וגדולי ראשי הישיבות המסייעים לבחורים המתקשים להתמודד לבדם מול הצבא ומנפיקים להם דיחויים משירות צבאי, שדרן הקו שנעצר הלילה העביר לא אחת הוראות למאזיניו בקו כי יש להיעצר ולהיכנס לכלא על קידוש ה', זאת בזמן שהוא עצמו חמק ממעצר לא פעם.

במהלך התקופה האחרונה החריפו גורמים קיצוניים חלקם מזוהים עם 'הפלג הירושלמי' את הקמפיין נגד גיוס לצה"ל ופתחו במתקפה אישית על קצינים בשח"ר: בקמפיינים שהופצו בריכוזים של הציבור החרדי התריעו השלטים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל, יחד עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים.

הלילה כאמור פשטה המשטרה על מעונו של פעיל ב'פלג הירושלמי' במודיעין עילית. רבים מפעילי 'הפלג' הוזעקו להגן ולמחות נגד מעצרו, אך המעצר עבר ללא תגרות מיוחדות.

הקמפיין נגד קצינים וחיילים חרדים הגיע לשיא בית שפורסמה ברשת חוברת שסקרה את החיילים שעובדים במסגרת מדור שילוב חרדים בצה"ל, וממונים במסגרת תפקידם על קליטת צעירים חרדים שמעוניינים בגיוס והכוונתם.

החוברת מציגה את שמותיהם, כתובת מגוריהם, הגדרת תפקידם, מספרי הטלפון האישיים שלהם ואף מספרי תעודות זהות – לצד תמונה ברורה. בנוסף, נכתב מעין פרופיל זדוני המציג את הנסקרים, לפי ראות עיניהם של הכותבים. לדוגמה "צעיר קל דעת, מחפש פרנסה, נמשך על ידי ידיד לעסוק בכסף קל – סחר בנשמות".

מדובר בחוברת שנייה בסדרה תחת השם "הציידים – גייסי השטח נחשפים, הפנים והשמות של ציידי הנשמות". בחלקה הראשון נסקרו מגוון פעילים בארגונים לסיוע לחרדים בשוק התעסוקה והגיוס. כותבי החוברת נותרים אלמונים ומסרבים להזדהות. החוברת נשלחה במיילים ומשם עשתה את דרכה לקבוצות הוואטספ החרדיות.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. במקרה דנן הם צודקים לגמרי.

  זה כפייה חילונית מסיונרית לכל דבר, למה שלא יתנו למסיונרים לפשוט על שכונות ולפתות בני נוער למסיון
  ולמה שלא יתנו לרפומרים, מסממים וכו' לעשות כנ"ל?

  אז נכון, צה"ל זה לא מסיונרים, אך מן ההבט הרוחני, ורק הרוחני, צה"ל זה כור היתוך וגרוע יותר ממסיון, כי זה נעשה במימון המדינה וכחוק.

  כל האמת על השולחן אחת ולתמיד |
  הגב