פעיל חמאס חשף את שיטת הפעולה

פעיל חמאס שנעצר חשף לחוקרים את שיטות העבודה של החופרים במטרה להסוות את פעילותם נוקטים החופרים במספר שיטות כגון איסור יציאה מהמנהרה עם בגדי עבודה, החובה להתקלח ולהחליף את בגדי העבודה בתוך המנהרה. { מקלחת ובגדי עבודה }

הותר לפרסום:  פעיל חמאס תושב ג'בליה שברצועת עזה נעצר בחודש שעבר ונחקר בשב"כ לאחר שחצה את גדר המערכת והסתנן לישראל.
מהחקירה בשב"כ עולה כי הקטין השתייך לחטיבת צפון רצועת עזה של חמאס, לשם גויס  לפני מבצע 'צוק איתן'. לאחר שגויס, עבר הקטין קורסים והכשרות מטעם הזרוע הצבאית, ואף ביצע פעילות צבאית כמו , מארבים ותצפיות כנגד כוחות צה"ל, סיורים וחפירת מנהרות לעבר ישראל.

עוד התקבל מידע לגבי תוואי מנהרות שנועדו לשימוש בשעת חירום של פעילי הנח'בה, יחידת העילית של חמאס, וכן מידע אודות מיקומם של פירי מנהרות רבים בשטח הרצועה.

במהלך החקירה הוא חשף לחוקרים את שיטות העבודה של החופרים במטרה להסוות את פעילותם נוקטים החופרים במספר שיטות כגון איסור יציאה מהמנהרה עם בגדי עבודה, החובה להתקלח ולהחליף את בגדי העבודה בתוך המנהרה, ועוד.

הקטין הודה בחקירתו כי נטל חלק בהטמנת מטענים במנהרות ובסביבתן מחשש לכניסת כוחות צה"ל לתוך המנהרות, ואף החזיק בביתו מטענים

עוד סיפר בחקירה כי החמאס ממשיכה בפעילות חפירת המנהרות, תוך שהיא מודעת לפעילות הישראלית לאיתור המנהרות ועוקבת אחרי פעילות זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.