פעמיים כי טוב: עדינה בר שלום תדליק משואה ביום העצמאות

יום שנכפל בו כי טוב: בבוקר התבשרה בתו של מרן הרב עובדיה, עדינה בר שלום, על זכייתה בפרס ישראל, ואחרי הצהרים הודיעו לה שהיא תדליק משואה ביום העצמאות.

זהו ללא ספק היום של עדינה בר שלום: אחרי שהתבשרה הבוקר על זכייתה בפרס ישראל על מפעל חיים, קיבלה בר שלום בשעות הצהרים הודעה על כך שהיא תדליק משואה ביום העצמאות.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת, המשמשת גם כיו"ר הוועדה לטקסים וסמלים, אישרה היום את רשימת מדליקות המשואות בטקס הממלכתי לפתיחת אירועי יום העצמאות בהר הרצל. את רשימת מדליקות המשואות קבעה וועדה הציבורית בראשות מ"מ מנהל מרכז ההסברה, מר יצחק זוננשיין.

בר שלום תדליק משואה ביחד עם עוד 13 נשים נוספות שנבחרו על ידי הוועדה, שהחליטה כי את כל המשואות השנה ידליקו נשים. בין השמות הבולטים ברשימה (לבד מבר שלום) אפשר למצוא את מרים פרץ – אם לשני קצינים שנהרגו, חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן, ועוד.

השרה לימור לבנת מסרה: "מברכת את 14 הנשים שנבחרו השנה להדליק את המשואות. כל אחת מהן תרמה בתחומה תרומה משמעותית לקידום המדינה והחברה הישראלית. כולן ראויות ובעלות הישגים מרשימים, שעולים בקנה אחד עם הנושא המרכזי של הטקס- "זמן נשים" – הישגים ואתגרים".

השרה גם הסבירה את הבחירה בנשים: "זוהי רשימה מגוונת המייצגת פסיפס ייחודי של החברה הישראלית ונותנת השראה להעצמה נשית. נשים הן החוט שמאחד בין כולנו: כל אחד ואחת יצאו מרחמה של אישה, ולכל אחד ואחת יש אישה קרובה: אמא. דודה. חברה. שכנה. סבתא. אחות. בת. לפחות אחת. מאז הקמת המדינה ועד ימינו, נשים נטלו חלק מרכזי בבניינה, וסייעו לביסוסה ולשגשוגה. הגיעה העת שהמדינה והחברה הישראלית יעמידו את הנשים במרכז ויעניקו להן את הבמה הממלכתית והמכובדת של טקס הדלקת המשואות".

"יחד עם זאת חשוב לזכור כי לצד התרומה המכרעת של נשים להתפתחות ולקידום המדינה, רשימת האתגרים שניצבת בפני החברה עד להשגת שוויון אמיתי בין המינים – עודנה ארוכה. בחירת הנושא המרכזי האמור נועדה להעניק רוח גבית למאבק הנשים נגד פערי השכר, כמו גם לדרישתן למתן הזדמנות שווה וייצוג הולם במשרות בכירות ולמאבק החשוב נגד תופעת האלימות כלפי נשים על כל היבטיה. אני מאמינה שכל משואה שתודלק השנה תיצור סדק נוסף בתקרת הזכוכית שעדיין ניצבת מעל ראשן של נשים רבות בישראל, כי הגיע זמן נשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.