פצועי מצעד התועבה לנתניהו: "שהאחראים יישאו באחריות אישית"

פצועי מצעד התועבה שיגרו מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ובכירי המשטרה בו הם דורשים: שהאחראים למחדל ייקחו אחריות, שהמשטרה תתנצל ועוד שורה של דרישות

פצועי מצעד התועבה שיגרו מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן וממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו – בו הם דורשים: שהאחראים למחדל ייקחו אחריות, שהמשטרה תתנצל ושמסקנות הוועדה יפורסמו לציבור.

במכתב שנחשף בחדשות 2 כותבים  הארבעה, ירדן נוי, יעל בלקין, נעם אייל ושגיב ס', הם מכנים את הפיגוע "מחדל" וכותבים: "למרות כל סימני האזהרה המשטרה לא מנעה פיגוע שנאה שעלה בחייה של נערה נפלאה. בעקבות האירוע הנורא הקמתם ועדה שתפקידה לבחון את התנהלות המשטרה שקדמה לו. בחלוף שבועיים מהאירוע, במהלכם לא קיבלנו מידע כלשהו בדבר התקדמות החקירה, לא באופן ישיר כנפגעים ולא באופן פומבי לציבור הרחב, אנו מוצאים לנכון לפנות אליכם ולהביע את ציפיותינו מהחקירה".

 

הפצועים הוסיפו: "אנו מצפים לחקירה יסודית ומעמיקה, שתבחן את מלוא המידע שהיה בידי המשטרה ערב הרצח, את הפער בין מידע זה לבין חוסר המעש בנוגע אליו, ואת הגורמים לפער זה. אנו דורשים מענה לשאלה האם עלתה המחשבה להצמיד פיקוח לאותו רוצח שהשתחרר מהכלא ימים ספורים קודם לכן והביע כוונה לדקור שוב? אם לא עלתה מחשבה כזו – מי כשל בתפקידו להגות בה, ואם כן עלתה – מי החליט שאין בכך צורך, ומדוע?".

 

ארבעת קורבנות שליסל דורשים שמסקנות הוועדה והעדויות בפניה יתפרסמו לציבור הרחב. "כאשר תוסקנה המסקנות ויתגלו אותם האחראים למחדל, אנו מצפים שאלו יישאו באחריות אישית על מחדלם. כמו כן אנו מצפים מהם באופן אישי וממשטרת ישראל כגוף האמון על בטחוננו להתנצל בפני נפגעי האירוע ובפני רבבות חברות וחברי הקהילה הגאה, אשר נפגעו בנפשם מאותה הסכין שפגעה בשירה ז"ל ובנו אך כוונה לעבר כל אחת ואחד מהם".

 

"חקירה איכותית, כנה ומעמיקה של מחדל זה אינה אינטרס שלנו כנפגעי הפיגוע בלבד", הם חותמים את מכתבם. "היא בעלת חשיבות רבה גם לציבור הישראלי כולו ולמשטרת ישראל עצמה, שרק במידה ותבצע חשבון נפש אמיתי, תפיק את המסקנות הנדרשות להמשך ותשתף את הציבור הרחב בהליך הבדיקה, תוכל לזכות באמון מהציבור שעליו היא אמורה להגן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היחידים שאחראים למחדל מצעד התאוה הם המארגנים שחוללו פרובוקציה שבהחלט יכולה להסתיים כך

    זרח |
    הגב