פצוע קשה בפיגוע דקירה בשומרון, המחבל חוסל (הקלטה)

פלסטיני דקר פראמדיק צבאי בצומת של תורמוס עיא צפונית מזרחית לרמאללה ופצע אותו קשה בצווארו. המחבל חוסל

חשד לפיגוע דקירה בשומרון: בכניסה ליישוב שילה פלסטיני דקר ישראלי, מצבו עדיין אינו ברור. רק בשבוע שעבר אירע בשומרון פיגוע דקירה נוסף, אז חייל נדקר על ידי פלסטיני – וכשהוא פצוע החייל השתלט על הדוקר.

האירוע התרחש בצומת הכניסה ליישוב שילה, סמוך לכביש 60, הכביש הראשי שחוצה את הגדה המערבית מצפון לדרום. מדיווח ראשוני עולה כי מצבו של הנפגע בינוני עד קשה, עם תחילת האירוע הפלסטיני נורה על ידי כוח צה"ל ונוטרל. מצבו לא ברור. כוחות צבא ומשטרה עושים את דרכם למקום, הנפגע מטופל בזירה על ידי כוחות רפואיים ובהמשך יפונה לבית חולים.

מדוברות איחוד הצלה נמסר: צעיר נדקר ככה"נ ע"י פלסטיני בכניסה לישוב שילה ונפצע באורח קשה, מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'בנימין' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ ככה"נ לחבירה עם מסוק שיפנה אותו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשהוא מורדם ומונשם וסובל מדקירה בפלג גופו העליון, נסיבות האירוע ייבדקו ע"י כוחות הביטחון.

צילום: יעקב וינברג

שילה זירה

ביום חמישי האחרון חייל צה"ל נדקר על ידי פלסטיני, שוהה בלתי חוקי סמוך, לצומת אורנית בשומרון. האירוע התרחש כשכוח צנחנים הוזעק לאזור בעקבות זיהוי של שישה שוהים בלתי חוקיים שמנסים לחצות את הגבול לתוך ישראל. במהלך מעצרם שלף אחד מהם סכין ודקר את מפקד הכוח בראשו וברגליו.

למרות פציעתו הצליח החייל להשתלט על הדוקר ולהביא למעצרו. בזכות פעילותו המהירה של החייל הדוקר נעצר והועבר לחקירה, מפקדיו של החייל שיבחו אותו על קור הרוח ופעולתו היעילה באירוע.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.