"פקידי האוצר עושים הכל כדי להמשיך ולספסר בקרקעות"

משרד הבינוי על ניסיון האוצר לסכל קידום תוכנית מטרה: "תמוה הניסיון של גורמים שונים לבטל תכנית משמעותית לפתרון המוותר על הכנסות מהקרקע לטובת הוזלת הדירות ב-20% ומעלה בכדי להשפיע על כלל שוק הנדל"ן"

תגובה ראשונה של משרד הבינוי ולשכת השר אורי אריאל למכתב שהעביר היועץ המשפטי של האוצר יואל בריס ליועץ המשפטי לממשלה בנושא תוכנית מחיר מטרה.

"עמדת היועץ המשפטי של משרד הבינוי אלעזר במברגר שונה מהותית מעמדתו של יואל בריס, היועץ המשפטי של משרד האוצר, והיא תועבר לידי היועץ המשפטי לממשלה, מר יהודה ויינשטיין", כך נמסר ממשרד הבינוי.

"הממשלה החליטה בקבינט הדיור על תכנית מחיר מטרה כבר ב-23 ביוני השנה, ועקרונותיה אושרו ע"י מועצת מקרקעי ישראל ב-9 ליולי 2014. התכנית זוכה לקונצנזוס כמעט מקיר לקיר מצד ראש הממשלה, המועצה הלאומית לכלכלה, נגידת בנק ישראל, כלכלנים בכירים וקבלנים. מועצת מקרקעי ישראל תתכנס ביום שני הקרוב על מנת להוציאה לדרך בהתאם לעקרונות שאושרו זה מכבר בממשלה".

עוד הוסיפו במשרד הבינוי כי "תמוה הניסיון של גורמים שונים לבטל תכנית משמעותית לפתרון המוותר על הכנסות מהקרקע לטובת הוזלת הדירות ב-20% ומעלה בכדי להשפיע על כלל שוק הנדל"ן. הדבר מוצא את ביטויו בעמדה משפטית של האוצר הקובעת למעשה 'שלא קיים כל צורך או דחיפות בכך' בהתייחס לאישורה במועצה של תכנית מצוינת שבאה לעזור במאבק במחירי הדירות. לאור הצפי לעליית מחירי הדירות החדשות במידה והתכנית לא תצא לדרך, דומה שהדברים מדברים בעד עצמם".

במקביל, גורמים מלשכת שר הבינוי הגיבו על המכתב ותקפו את אנשי האוצר: "פקידי האוצר, שמעולם לא תמכו בהוזלת מחירי הדיור ולא הסכימו לוותר על ההכנסות מהקרקע לטובת הציבור והצעירים, מנסים עכשיו לעשות הכל כדי להמשיך ולספסר בקרקעות על חשבון רוכשי הדירות. לא נאפשר להם להמשיך בהשתוללות חסרת הרסן והאחריות הזאת. מכתבו של היועמ״ש של האוצר לפיו 'אין שום דבר דחוף' מבטא את הניתוק שלהם מהמציאות. שיספרו לזוגות הצעירים ששום דבר לא דחוף. עם מנותקים כאלו אין עתיד".

במקביל, ממשרד המשפטים נמסר כי "מכתבו של היועץ המשפטי של משרד האוצר התקבל. הפניה תזכה לבחינה משפטית מהותית כמקובל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.