פרובוקטורים באו להצטלם "עם "שלט הצניעות" בבית שמש וגורשו – תמונות בלעדיות

בבית שמש שבו גרים מכל החוגים והעדות, גם חסידי תולדות אהרן ונטורי קרתא, לארגונים בעד מעמד האשה וצלמים מעוררי פרובוקציות למיניהם יש תמיד הזדמנות לגרום לבלאגן בעיר.

זאת כחלק מהבחירות לראשות העיריה כנראה, היום באו לעיר בית שמש במעוזם של חסידי תולדות אהרן כמה צלמים במטרה לגרות ולעורר פרובוקציה בשכונה החרדית, הם העמידו נשים ליד "שלט הצניעות" הידוע והמפורסם שעורר הרבה רעש תקשורתי והסתה נגד הציבור בחרדי בכל הארץ כולו.

התושבים שראו את מעשיהם המתגרים, זעמו מאוד ופנו אליהם בבקשה להסיר את השלט וללכת מהמקום, כשסירבו התקיפו אותם באופן מילולי והבריחו אותם מהמקום.
*
כזכור השלט של הצניעות עורר סערה רבה כאשר נשים מסויימות שלא היו מרוצות מאופן ההפרדה בין גברים לנשים ברחובות ושמירה על ערכי הדת, הגישו תביעה בעזרת המרכז הרפורמי לדת ומדינה. את התביעה ניסחה עורכת הדין אורלי לחובסקי-ארז, שלדבריה יש קשר הדוק בין הפחד שחשות הנשים לשלטים שנתלו בשכונות החרדיות. לחובסקי-ארז אומרת, שבעיר יש גורמים קיצוניים שמטילים את חתיתם על נשים שאינן לבושות בצניעות מספקת לטעמם. השלטים הדורשים מנשים להתלבש בצניעות כדי להיכנס לשכונה מסוימת גורמים לנשים להימנע ממעבר באותם רחובות. "מחדלה של העירייה להסיר את השלטים מעניק רוח גבית לאווירת הטרור השוררת בעיר", אומרת לחובסקי-ארז.

ואכן העיריה נבהלה מהרעש התקשורתי שזה עולל וראש העיריה אבוטבול הורה להסיר את השלטים המדוברים, אך דוברו אמר אז כי "תמיד כמעט מיד מוצבים שלטים חדשים ואין בכוחו של הפיקוח העירוני להתמודד עם עניין כזה".

בעיר בית שמש מתגוררים חילונים, חרדים ודתיים לאומיים. על פי החלוקה הדמוגרפית של עיר הלוויין הירושלמית, רוב החילונים בעיר מתגוררים בגבולות העיר הותיקה. רמת בית שמש ב' מאוכלסת אך ורק בתושבים חרדים אשר רבים מהם משתייכים לזרמים הקנאים בסקלה של היהדות החרדית. ואילו ברמת בית שמש א', מתגוררים חרדים ודתיים לאומיים יחד, אם כי בשנים האחרונות הולך ופוחת מספרם של הדתיים-לאומיים,
שחלקם נוטשים את העיר וכך גובר מספרם של התושבים החרדיים בשכונה.

בהתאמה, הולך ומתחזק אופייה החרדי של השכונה כולה. כיום, מייצגים תושביה החרדיים של בית שמש כ-50% מתושבי העיר, כאשר מספרם עולה בהתמדה. ההערכה בקרב הציבור החרדי בעיר, כי בבחירות המוניציפאליות הבאות, ראשות העיר כבר תהיה חרדית, כדוגמת עיר האם ירושלים. "בבחירות האחרונות לעירייה היו חסרים לנו 700 קולות בלבד כדי לנצח בבחירות", מסכמים החוגים החרדיים בנימה אופטימית.

צפו בתמונות בלעדיות
צילם יוסי פרידמן – חדשות 24

חרדים בית שמש שלט הצניעות (2)

חרדים בית שמש שלט הצניעות (3)

חרדים בית שמש שלט הצניעות (1)

תמונה ראשית – פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.