פרוטקשן ב'הפלס': "החשדות נגדי נתי גרוסמן התחזקו"

רס"ר דוד קוריאט, חוקר במפלג ההונאה במשטרת ירושלים, אמר בבית המשפט כי החשד נגד נתי גרוסמן ושמוליק אלישיב התחזק במהלך החקירה, וזאת בשל עדותו של בכיר בחברת פרסום, הקושרת אותם לעבירות של סחיטה באיומים

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך אתמול (יום ה') בפעם השנייה את מעצרם של נתי גרוסמן ושמוליק אלישיב החושדים בסחיטה כנגד בעלי חברות במסגרת המאבק שניהל הפלס כנגד אותם בעלי חברות.

על פי הדיווח בוינט, רס"ר דוד קוריאט, חוקר במפלג ההונאה במשטרת ירושלים, אמר בבית המשפט כי החשד נגד השניים התחזק במהלך החקירה, וזאת בשל עדותו של בכיר בחברת פרסום, הקושרת ישירות את גרוסמן ואלישיב לעבירות של סחיטה באיומים. "מדובר בביטויים קשים של המתלונן, שכינה את שיטת העבודה של שני החשודים 'פרוטקשן' לטובת העיתון'".

אותו בכיר טען כי  הוא נאלץ לפרסם ב"הפלס" מודעות עבור חברות ענק בגלל שחש מאויים.

בין החברות שהוטרדו ונסחטו נכללות קוקה קולה, שופרסל, מטרנה, טרה, שטראוס, תנובה ואופטיקה הלפרין.

במהלך מבצע המעצרים הותקפו השוטרים בכמה מוקדים. תומכיהם של החשודים זרקו לעברם חפצים והחלו התקהלויות של תושבים שקראו קריאות גנאי. בשכונת מאה שערים בירושלים חסמו צירים באמצעות פחי אשפה.

 

 

רס"ר קוריאט הבהיר במהלך הדיון: "נפתחה חקירה ומהחומרים עולים עבירות קשות מאוד של סחיטה אלימה של מנגנון משומן של כמה אנשים. לכל גורם יש תפקיד מסוים במערך שנועד לסחוט. המתלונן מכנה את המערך שמופעל נגדו פרוטקשן. אין לזה שום קשר לגיוס. אנו לא קיבלנו הוראה לפתוח בנושא חקירה בגלל גיוס".

לאחר ההחלטה להאריך את מעצרם, החשודים ביקשו לאפשר להיפגש עם רב בבית המעצר טרם כניסת שבת בכדי לתאם את הנהלים לקראת השבת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממשלת סתימת פיות קודש, זאת המטרה.!!!!! וכל מי שרוקד על הדם מתוך שנאה חולנית שידע שגם הוא באשר הוא חרדי שנואי על ידי עוקרי הדת החילוניים. רק עכשיו במקרה התור של המפגנים. בעבר זה היה על השבת או על הקברים של יהודים או על כל דבר שריח יהדות נדף ממנו, העידוד הזה נופל לידי מי שבאמת שונא אתכם על יהדותכם ואל תהיו טיפשים לעודד את זה. חז"ל אמרו מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור, זו מלחמה נגד הסטרא אחרא, כל המזלזל בגדולי ישראל אין רפואה למכתו… גם חייבים לזכור שכבר היה גל מעצרים כזה בדיוק לפני שנתיים על אותה האשמה של הטרדות. לא יצא מזה כלום. למה? כי אין בזה כלום, הכל חוקי. כל הכבוד למי שהמציא את המילה חרד"ק, ובקרוב וכל הרשעה כולה…. אני מאמין שמי שתורתו אומנותו לא צריך להתגייס לצה"ל השמד והזימה, מאחר והם משרתים בצבא השמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מעשה שהיה בימיו של הגאון רבי נפתלי צבי יהודה ברלין, הנצי"ב, נגזרה גזירה מאת הממשלה להכניס לימודי חול אל תוך הישיבות הקדושות. [כהיום להתגייס לצבא] הנצי"ב נלחם בכל עוזו בגזירה נוראה זו שמהווה סיכון ממשי לעולם התורה. מחמת כך נפל למשכב.

  ולבנו, הגאון רבי חיים, אמר הנצי"ב שהקדוש ברוך הוא רמז על כך בתורה בפסוק: "ולהבדיל בין הקודש לבין החול", יש להבדיל בין לימודי הקודש ולימודי החול, שכן כאשר מערבים קודש וחול [כהיום חרדים-צבא] לא די שאין לימודי החול מקבלים קדושה, אלא לימודי הקודש הופכים, חלילה, לחולין… לטומאה…. ודע לך בני היקר סיים הנצי"ב שאף שדבר זה נטל ממני את כל כוחותי וגרם לי ליפול למשכב, כדאי הוא העניין הגדול הזה שאמסור את נפשי עליו!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב