פרוטקשן ואיומים: דרישה לחקור את הרב מרדכי בלוי(האזינו)

סערת הנשים: עמותת חדו"ש דורשת לפתוח בחקירה נגד הרב מרדכי בלוי. הסיבה: דבריו נגד התמודדות נשים לכנסת. בני רבינוביץ: "הזמנים השתנו אבל ההלכה לא השתנתה"

עמותת חדו"ש תפנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה כנגד הרב מרדכי בלוי בחשד לשורה של עבירות חמורות של איומים וסחיטה באיומים כנגד נשים חרדיות כדי למנוע מהן להשתתף בבחירות.

מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב, ציין כי "ספק אם היה בעשורים האחרונים מקרה כל כך חמור של בריונות ופרוטקשן כנגד מועמדים אפשריים בבחירות".

אמש, לאחר פירסום מכתב הנשים החרדיות בכלי התקשורת ובו הועלתה דרישה לשלב במפלגות החרדיות ייצוג נשי מקרב הציבור החרדי, יצא הרב מרדכי בלוי, עסקן 'דגל התורה' ויו"ר משמרת הקודש והחינוך נגדן, והצהיר: אשה חרדית שתתקרב למפלגות לא חרדיות נוציא את ילדיה ממוסדות החינוך החרדיים.

"כל אשה שתתקרב למפלגה שלא בהנהגת גדולי ישראל – תצא בלא כתובה ואסור ללמוד במוסדות החינוך שלה, וכן לרכוש ממנה כל מוצר, ומצווה להוציא את כל הצאצאים שלה מהמוסדות", צוטט בלוי אמש במספר כלי תקשורת חרדיים.

על פי הדיווח, בלוי הוסיף כי "אני ערב בלי נדר ליישום כל הנ"ל, והנ"ל אמור גם לגברים".

אסתר רידר אינדורסקי, חוקרת פמיניזם דתי מהמרכז הבינתחומי, אמרה אמש בראיון לתקשורת: "הנשים החרדיות נמצאות בכל מקום – באקדמיה, בכנסת, רל"שיות, עורכת דין, פרסומאיות, אסטרטגיות. לא יעלה על הדעת שיכולות להיות בכל מקום פרט להיות חברות כנסת. לא שמענו פוסק דגול שידבר נגד הקמפיין שלנו".

אינדורסקי מספרת כי יוזמות הצעד שלחו מכתב לכל חברי הכנסת החרדים מיהדות התורה ומש"ס. "אנחנו לא רוצות שהאשה ברשימה תהיה אני או חברותיי, אלא אשה חרדית מיינסטרימית פאר-אקסלאנס", סיפרה. "רבקה רביץ, רבניות אחרות – כולן יכולות להיות שם".

בני רבינוביץ', כתב ועורך ב"יתד נאמן", הגיב בכעס ליוזמה: "אף אחד לא יצא בקריאה שחייבת להיות ראש ממשלה אישה, או ראש רשות מקומית אישה. אישה חרדית נשמעת לדעת תורה ודעת הלכה, וגדולי ישראל ודעת תורה אמרו שנשים לא יכולות לעשות זאת, כי כבודה של בת מלך פנימה. לא סתם אישה נקראת עקרת הבית – עליה עיקר הבית, חינוך הילדים. למה את לא נלחמת על כך שתהיה חזנית בבית הכנסת שתעלה לתורה?

"כאשר גפני או ליצמן מעבירים רפורמה של טיפולי שיניים או נקודות זיכוי לנשים עובדות, הם מייצגים את הנשים החרדיות לא פחות טוב מאשה חרדית", אמר רבינוביץ', "הזמנים השתנו, אבל ההלכה לא השתנתה".
[alooma ref="dfb134ad51a0fe898d22ffac5906c895.3ga" src="1" autoplay="0" pid="0"]
הרב קוק אסר על נשים אפילו להצביע. הרב בלוי בגל"צ

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את אישה אופירה שלא קשורה לדת היהודית אינך יודעת שיש את ועשיתם ככל אשר יורוך את רוצה הפקרות לזה יש מספיק מפלגות שאבותיהם חשבו כך והיום הם חילונים כופרים וילדיהם לא בטוח שבכלל ישארו יהודים

  בני |
  הגב
 2. לכבוד בני רבינוביץ:
  אישה חרדית נשמעת לדעת תורה ודעת הלכה – ואין הלכה כזאת שאישה לא יכולה לשמש כתפקיד חברת כנסת, כמו שאין הלכה שאשה לא יכולה לשמש מנהלת פרויקט, או הייטקיסטית, או עורכת דין.
  ולנפנף כל הזמן בדעת תורה כשזאת לא נשמעת זה לא רציני.

  וכשאתה שואל למה את לא רוצה להיות חזנית?? מראה עוד יותר את הרדידות..
  שאתה לא יודע לעשות הפרדה בין אסור למותר.

  חני |
  הגב
 3. רק הקבה!!!!!!!הוא זה שיחליט מה אישה תעשה ומה לא!!!!!עם כל הכבוד לגדולי התורה אין מקום לסגידה זו עבודה זרה!!!!!!חירות וחופש פעולה הם ערכים חשובים לא פחות מקיום מצוות!!!!!!!!!אישה תעשה מה שהיא רוצה הקבה איתה ומי שחושב אחרת יענש עפי חוק מדינת ישראל!!!!! אנחנו לא טאליבן!!!!!!!!!

  אופירה |
  הגב
  • דברת לענין ועשית קידוש השם! הצגת כדרכך תמיד בבהירות וללא שום התיפיפות את עמדת התורה רק מי שמסוגל ליצג בגאון את האמת הוא זה שמוסמך לדברר אותנו ולא שום יפי נפש אחר!
   ולגב' הלא נכבדת צ'רנוביצקי אומר: תפסיקי לחפש פרובוקציות הרי את ממילא לא מייצגת אף אחד הרי כבר ראינו כמה קולות דלי"ם קיבלת באלעד… אולי באמת כדאי שפעם אחת ולתמיד תעמדי, אבל לבד… [לא במסגרת הסרח העודף או "כלבת" מחמד – במפלגה חילונית] למבחן הבוחר ונראה מה את שוה ומי בכלל מתייחס אליך…

   בצלאל |
   הגב