פרויקט היוקרה החרדי במכירת חיסול

החברה שנמצאת בבעלות עסקן חרדי מוכר נמצאת בהפסד של 8 מיליון שקל ברבעון האחרון. נתון נוסף שמדאיג את ראשי החברה הוא כי בפרויקט המיועד בעיקר לתושבי חוץ, נמכרו כשנתיים לאחר תחילת הבנייה, רק מחצית מהדירות.{המשקיעים החרדים ברחו}

הסיפור שמסעיר את ענף הנדל"ן: בחודש האחרון התפרסמו נתונים מפתיעים על ירידה דרמטית במחירי הדירות בירושלים. גורמים בענף הנדל"ן לא מיצמצו ומיהרו לזהות את המניע לירידות – הפרויקטים היוקרתים החרדים במרכז ירושלים שצוברים  הפסדים בשל בריחת משקיעים חרדים.

כך למשל, פרסם אתר 'פתרונט' כי  בדוחות הכספיים שפרסמה השבוע חברת 'אזורים' לרבעון השלישי של 2015, נחשף כי היא צופה אפס רווחים מהמיזם היוקרתי שמיועד עבור המשקיעים החרדים.

החברה שנמצאת בבעלות עסקן חרדי מוכר נמצאת בהפסד של 8 מיליון שקל ברבעון האחרון. נתון נוסף שמדאיג את ראשי החברה  הוא כי בפרויקט המיועד בעיקר לתושבי חוץ, נמכרו כשנתיים לאחר תחילת הבנייה, רק מחצית מהדירות.

הפרויקט היוקרתי, מוקם בלב השכונות החרדיות ,וכולל 87 דירות מגורים בשטח ממוצע של 124 מ"ר, ומלון בוטיק בן 50 חדרים.

 

ומה סבורים בחברה? "החברה בחנה את השלכות ההרעה במצב הביטחוני במדינה ובירושלים בפרט, על הביקוש לדירות בקרב קהל היעד של הפרויקט, בכוונת החברה להגביר את קצב מימוש המלאי על מנת להתאים אותו לקצב במקובל בשוק, באופן שיאפשר לה להשיב את ההון העצמי המושקע בפרויקט. לפיכך החברה ביצעה התאמה של מחירי המכירה הצפויים של הדירות שטרם נמכרו ביחס למצב השוק הנוכחי וביחס לכוונותיה לגבי קצב מימוש הדיות והשלכות הקשורות בכך. הרווח הגולמי של הפרויקט צפוי להיות אפס".

 

חברת אזורים מסרה בתגובה רשמית כי: "כפי שדווח בדו"ח על עדכון עסקי התאגיד בדוחות החברה לרבעון השלישי, ההפחתה בשווי הפרויקט נובעת מהערכה לגבי צפי תקבולים ממכירות הדירות בפרויקט שטרם נמכרו, כלומר מעדכון התחזית לפרויקט בעתיד ולפיכך מושפע מהערכות הנשענות, בין היתר, על המצב הביטחוני המתפתח בירושלים המשפיע על קהל היעד של הפרויקט".

יצויין, כי החברה עצמה לא נפגעה כלכלית מהפרויקט המדובר וממשיכה לשווק  פרויקטים רבים ברחבי הארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.