פרויקט 'חנוך לנער' לתלמידים מתקשים החל לפעול בעשרות ישיבות

עם תחילת זמן חורף בישיבות קטנות
פרויקט 'חנוך לנער' של משרד החינוך לתלמידים מתקשים החל לפעול בעשרות ישיבות ברחבי הארץ

כ"ק האדמו"רים וראשי הישיבות שליט"א מעודדים את סגן שר החינוך על פעולה חשובה זו.

עם תחילת זמן החורף בישיבות, התכנסה ועדת ההיגוי של פרויקט 'חנוך לנער' שע"י משרד החינוך, כדי לקבל תמונת מצב על פתיחת הפרויקט בעשרות ישיבות בארץ.

כזכור,  תודות להמלצת סיעת יהדות התורה בכנסת, משרד החינוך השיק את פרויקט המיוחד  'חנוך לנער' למוסדות חינוך חרדים, שמטרתו לסיוע לימודי ורגשי בקרב תלמידי הישיבות הקטנות בכל רחבי הארץ, אשר זקוקים לחונכים במסגרת הישיבתית. פרויקט החונכים הייחודי אשר קודם ביוזמת סגן שר החינוך מאיר פרוש  הפרויקט מלווה על ידי אישי חינוך וראשי הישיבות, וזוכה לברכתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א.

הפרויקט 'חנוך לנער' יעסיק מאות חונכים, שבקרוב יעברו הכשרה על ידי טובי אנשי החינוך ברחבי הארץ לחונכים כדי לתת להם כלים איך להתמודד עם הקשיים,  ויתפרסו בכל הישיבות הקטנות, ומעניקים סיוע לאלפי בחורים הזקוקים לו, בהיקף של עד עשרה אחוזים, מתלמידיו של כל מוסד שבחר להשתתף בפרויקט.

בראשות הוועדה שהתכנסה, עומדים  הרה"ג רבי יהושע פינק שליט"א, הרה"ג רבי הרב משה בלוי שליט"א, הרה"ג רבי אשר בן נעים, השתתפו גם נציגי משרד החינוך.

מנהל התוכנית הרב יוסף גרליץ דיווח לנוכחים, על התקדמות הפרויקט והציג בפני המשתתפים את הפעילות הברוכה שנעשתה עד כה, בהיכלי הישיבות לצעירים ועל ההתרגשות שרכזי הפרויקט הרב שלמה ריין והרב ישראל מאיר דהרין והרב אברהם נוימן מתקבלים אצל ראשי הישיבות וכולם פה אחד מברכים על התוכנית הנפלאה, בישיבה הציגו את רשימת הישיבות שהתוכנית כבר פועלת מראש חודש חשון

צוות משרד החינוך הודה לרבנים החשובים המשקיעים שעות רבות בלווי הפרויקט ומכוונים את הפרויקט בצורה טובה ובעצה נבונה, הם אלו שהביאו את ההצלחה.

הרב בלוי, והרב פינק, עמדו על כך שב"ה הפרויקט התקבל באופן נפלא. "ראשי ישיבות פונים אלינו להכניס אותם למערכת, הביקוש הוא עצום, והעזרה אף היא עצומה. ובתפילה שתקציב זה יביא עמו ברכה גדולה ובשורות טובות לעולם הישיבות".

צוות הרכזים עדכנו על העבודה בתוך הישיבות שנאספו עד כה ואף הבהירו לנוכחים את האתגר העצום שהם מתמודדים,  איתור של אברכים חונכים  מקצועיים,  תוכנית עבודה לכל חונך והדרכה של החונכים והכוונתם במטרות החונכות בכלל.

מר אלעד גרוס, מנכ"ל חברת סייט המלווה את התוכנית  בחן את הטפסים שהתקבלו עד כה מהרכזים ועורר את תשומת הלב לזכויות  של עובד, תוך שימת דגש על פעילות שליחת דוחות בזמנים הנדרשים והשלמת הטפסים.

הרב יוסף גרליץ עדכן שבקרוב יתחיל בעזרת תוכנית ההכשרה על ידי טובי אנשי החינוך ברחבי הארץ לחונכים כדי לתת להם כלים איך להתמודד עם הקשיים, כמו"כ אודה לצוות המשרד הרב יוסף פקשר והרב שמואל דוד שטיינגר שנותנים מענה מקצועי לצוות הרכזים והחונכים.

סגן שר החינוך מאיר פרוש, שביקר בתקופת החגים בבתיהם של  גדולי וצדיקי הדור זכה לשמוע שבחים רבים על הפעלת הפרויקט ועל הזכות הגדולה שנפלה בחלקו לסייע למאות בחורים שזקוקים לסיוע, כמו"כ הדבר יקל על ההורים בתשלומים וההוצאות המרובות עבור החונכים בבקשה מיוחדת, כ"ק מרנן האדמו"רים וראשי הישיבות שליט"א  התבטאו "שמדובר בדור העתיד של עם ישראל שזקוקים לסיוע", והדגישו כי מדובר בהצלת נפשות לכל דבר ועניין.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.