פרויקט מיוחד ב'קוקר': הפרופילים של המועמדים לבחירות המקומיות • בית שמש: מי אתה משה אבוטבול?

רקע: יליד שנת תשכ"ה. את שנות מגוריו הראשונות עשה בשיכון ד' בבאר שבע, ולמד בבית ספר ממלכתי. עוד בטרם נכנס לגיל המצוות עבר ללמוד במוסד בלומנטל בירושלים, ומאז נכנס בשערי תורה ולמד בישיבות כמו ראדין בנתניה, ואיתרי.

רבותיו: התייעץ עד עתה בראש ובראשונה עם מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. בנוסף, הוא מבאי ביתו הקרובים של הגאון רבי ראובן אלבז שליט"א ראש ישיבת אור החיים, אך יש לו גם דלת פתוחה אצל שאר גדולי ישראל, ונחשב גם כאיש אמונם של רבני בית שמש.

התייעצות פוליטית: בנושאים עירוניים מתייעץ עם ראשי הערים החרדיות בעבר ובהווה. בנושאים פוליטיים מתייעץ עם כוורת מצומצמת של אנשים חכמים שכוחם בין היתר בעמימותם.

השתייכות קהילתית: תורנית, ספרדית – עומד בראש קהילת 'ממזרח שמש' בעיר.

בית שמש: למרות שנולד בבאר שבע ואשתו מגיעה מראש העין, בחר לגור בבית שמש אותה הכיר משנות נעוריו בהם למד בישיבת איתרי שהחזיקה סניף בבית שמש. עם בואו לעיר הקים עוד לפני הקמת השכונות החרדיות בבית שמש, את ארגון 'ממזרח שמש' שהביא באותם ימים עשרות משפחות אברכים לגור בבית שמש של אז.

מגורים: מתגורר ברחוב רבי חיים הלוי בקריה החרדית

מנהל לשכה: גולן שליט, שימש בעבר כחבר מועצת העיר, והיה מבכירי הנהלת משרד העבודה והרווחה בעת שש"ס ניהלה את המשרד. אדם בעל יכולת ניהול גבוהה, מקצועי ושאפתן.

שאפתן. גולן שליט (במרכז)
שאפתן. גולן שליט (במרכז)

הדובר: מתי רוזנצוויג, דובר עיריית בית שמש, אדם צעיר ודינאמי עם כשרונות רבים ובעל חושים תקשורתיים מחודדים ביותר, שמצאו בידי מיוחד בתקופה שבית שמש עמדה תחת מתקפת תקשורת עולמית ב'פרשת היריקה'. שימש בעבר כמייסד ומנהל המקומון הגדול בעיר 'חדש בבית שמש'.

הדף מתקפות. רוזנצוויג
הדף מתקפות. רוזנצוויג

הנהג: אליעזר חזי

יועץ לעניני העיר הוותיקה: חיים הרוש, בעבר היה חבר מועצת העיר מטעם מפלגת העבודה, איש בית שמש הוותיקה ואדם בעל ניסיון פוליטי עשיר

תפקידים בעבר: ממלא מקום וסגן ראש העיר, חבר מועצת העיר וחבר מועצת פועלי בית שמש מטעם סיעת ש"ס.

 

קצת בהרחבה…

משה אבוטבול עשה את ההיסטוריה לפני כ-5 שנים והפך לראש העיר החרדי הראשון בבית שמש, אך הוא לא עשה זאת רק בקולות המפלגות החרדיות, אלא בתמיכה מלאה של מפלגות חילוניות מרכזיות בבית שמש שראו בו איש שמסוגל לחבר ולאחד בין ציבורים וכאיש שיש לו יכולות להצעיד את העיר קדימה, אחרי שנים לא מעטות שהעיר נכנסה לתרדמת.
המערכה לא הייתה קלה, אבל אבוטבול התגלה כאשף בחירות אמיתי, הוא הצליח לאחד סביבו תחת הסיסמה 'תנו לתושבים לנצח' תומכים רבים ממפלגת העבודה ועד אנשי הישוב הישן של הירושלמים, וכך במהלך מפתיע הצליח לכבוש את ראשות עיריית בית שמש ולהדיח את ראש העיר הקודם דניאל ועקנין אחרי שלש קדנציות רצופות.
עם כניסתו לתפקידו הציב אבוטבול לעצמו מספר יעדים מרכזיים, והם: פיתוח התשתיות בבית שמש, בניית שכונות חדשות ברמת בית שמש כפתרון מצוקת הדיור לזוגות צעירים, וכן השוואות תנאיהם של כל ילדי בית שמש ובמיוחד ילדי הציבור החרדי המונים למעלה מ-60% מתלמידי מוסדות החינוך בבית שמש שסבלו מאפליה חמורה.
במהלך חמשת שנותיו הצליח אבוטבול לפתוח את כביש 10 המקצר לתושבי רמת בית שמש את הדרך לעיר ב-כרבע שעה, פיתוח הכביש נעשה בהשגת מימון תקציבי של כ-80 מיליון שקלים. במקביל נלחם למען שדרגו של כביש 38 המקשר בין בית שמש לערי המרכז, כביש שנותר עדות אילמת מימי המעברות. עלות שדרוג כביש 38 מתקרבת למיליארד שקלים, ולמרות ניסיונות משרד האוצר לדחות את העבודות, הצליח להוביל להסכמה ובשלב ראשון אושר כבר תקציב ממשלתי של 100 מיליון שקלים לתכנון הכביש והרחבתו.
משה אבוטבול הוביל לפיתוח חיי המסחר בבית שמש, בתקופתו קידם פתיחת ארבע קניונים בבית שמש, פיתוח חיי המסחר במרכז העיר באמצעות חידוש השוק העירוני, פיתוח אזור התעשייה הצפוני והפיכתו למרכז צעיר ותוסס של מסחר, שירותים ומסעדות.
במסגרת פעילותו לביסוס קופת העירייה, הצליח להוביל החלטת ממשלה, שמעבירה לתחומי שטח השיפוט של בית שמש, מאות דונמים של מסחר ותעשייה שהיו באחריות המועצה האזורית מטה יהודה.
בית שמש ביוזמתו הפכה לספינת הדגל של תחום הדיור, רמת בית שמש ג' יצאה לדרך עם 4000 יחידות דיור שחלקם הגדול כבר בשלבי איכלוס, רמב"ש ד' וה' נכנסו לשלבי תכנון מתקדמים ויוסיפו עוד כ-10.000 יחידות דיור לבית שמש.
משה אבוטבול למרות היותו ראש עיר חרדי לא פועל בהשקפה סקטוריאלית אלא בראיה כלל מערכתית, ולכך יזם הקמת שכונות חדשות לכלל המגזרים, וכן הוביל החלטת ממשלה להכנס את השכונה הוותיקה 'שכונת ביאליק' לפרוייקט ממשלתי של 'פינוי בינוי', פרוייקט שיוסיף מאות דירות חדשות בעיר הוותיקה, ויתן גם לתושבים שמתגוררים בבתים מימי קום המדינה את האפשרות להשתדרג ולגור בבית חדש ובסביבה צעירה.
אך למרות היותו איש מעש דינאמי ופעלתן ללא לאות, נותר משה אבוטבול אדם מאיר פנים שמקדים שלום לכל אדם, איש שיש לו אלפי ידידים, עד כדי כך שגם במפלגות החילוניות שמבקשים את מקומו יודעים כי הקשר האישי שלו ממיס מחיצות ומתנגדים.
אבוטבול עומד עתה לבחירה נוספת לראשות העיר, מאחוריו נציבת תמיכה של המפלגות החרדיות שיש להם כ-48% מכלל קולות הבוחרים בעיר, ועם תמיכה מאסיבית של אלפי תומכים בעיר הוותיקה, דרכו סלולה אי"ה לקדנציה נוספת לראשות העיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.