פרופ' ברבש תומך במנכ"ל הדסה פרופ' רוטשטיין

"להוביל התפטרות מחאה של כל הרופאים שלך מול ההנהלה, ולנטוש ילדים שבאחריותך זה מהלך מכוער ואכזרי".

פרופ' גבי ברבש: "אין מתאים מפרופ' רוטשטיין כדי להוביל את המהפך"
מנכ"ל איכלוב לשעבר ומנהל המחקר המדעי-קליני במכון ויצמן מעניק תמיכה בלתי מסויגת לצעדים שנקט המרכז הרפואי 'הדסה' , "עיקר הביקורת שלי במקרה הזה מופנית למנהל המחלקה: להוביל התפטרות מחאה של כל הרופאים ולנטוש ילדים שבאחריותך, זה מהלך מכוער ואכזרי"

גבי ברבש, אחד מבכירי מערכת הרפואה בישראל ששמו הוזכר פעמים רבות כמועמד לתפקיד שר הבריאות ומי שכיהן עשרות שנים כמנכ"ל ביה"ח איכלוב, מתבטא בסוף השבוע לראשונה בראיון שהעניק ל"ידיעות אחרונות" לטובת בית החולים "הדסה" ונעמד לצדו של פרופ' רוטשטיין בצורה חד משמעית בנושא התפטרות הרופאים.

פרופ' ברבש טוען כי הוא לא מקבל את הביקורות על רוטשטיין ואומר כי :"רק הוא יעשה שם סדר – אסור לשכוח שהוא נקרא להבריא את הדסה, על התרבות הארגונית הבעייתית שהתפתחה בה, שהביאה את ספינת הדגל של הרפואה בארץ אל עברי פי פחת. אי־אפשר להוביל שינוי דרמטי כפי שנדרש שם בלי לקבל החלטות קשות, שבחלקן הן לא פופולריות. מהיכרותי את המערכת, אין מתאים ממנו להוביל מהפך כזה".

ברבש ממשיך להפתיע בסיפור 'הדסה' כשהוא מתבטא בחריפות כנגד הצד השני: "עיקר הביקורת שלי במקרה הזה מופנית למנהל המחלקה. אם כמנהל אינך יכול לחיות מצפונית עם החלטה כזו או אחרת של מנהל בית החולים שלך – תילחם בה או תניח את המפתחות על השולחן ותזוז הצידה. הוא גם היה יכול לנהל מאבק על תוספת תקנים ופיתוח תשתיות המחלקה שלו מה שהיה מאפשר לו לתפקד בתנאים רפואה סבירים. במצב שנוצר, – ברור לי שהיה מקבל הכל. אבל להוביל התפטרות מחאה של כל הרופאים שלך מול ההנהלה, ולנטוש ילדים שבאחריותך כשאתה יודע שאין לילדים האלה שתלויים היום בך, בחייהם, פתרון סביר אחר – זה מהלך מכוער ואכזרי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.