פרוש: "אין יותר חיבור בין אגו"י ודגל התורה"

בראיון חריף הבוקר ל'קול ברמה', תקף סגן השר מאיר פרוש, את חבר הכנסת גפני: "הפסיד את בית שמש ואלעד, החליט לתת אותן לש"ס", וחשף: "היה קצר בין גפני לרב סולובייצ'יק בקשר לתמיכה ביוסי דייטש"

סגן שר החינוך מאיר פרוש, שיתכן כי יתפטר מתפקידו לאחר התפטרותו הצפויה של שר החינוך נפתלי בנט הבוקר, שבר שתיקה של מספר שבועות בראיון לנועם זיגמן ב'קול ברמה'. בדבריו אמר פרוש: "בזמנו התפטרתי לטובת יעקב אשר כי יש מושג של זה נהנה וזה לא חסר, אבל כשהולכים לבחירות זה שונה כי יש שאלה של מימון מפלגות ועוד שאלות, אין לכך שום קשר לבחירות המוניציפאליות. אז אתייעץ במקרה שהשאלה תעלה שוב".

פרוש תקף חריפות את גפני: "משה גפני הפסיד את בית שמש ואלעד, כי הוא החליט לתת אותן לש"ס, הוא בכלל לא פעל כדי לקבל את הערים הללו, הציבור שלו כועס עליו כולם הופתעו ממנו. הרב שך לא רצה שש"ס תנהיג את המדינה".

פרוש אף חשף כי "היה קצר בין גפני להגר"ב סולובייציק בכל הנוגע להחלטה שלא לתמוך בדייטש". פרוש הצהיר כי "גפני מכר את ירושלים לספרדים, הרס את החיבור ביהדוה"ת ויצר חיבור עם ש"ס. אין יותר אגו"י ודגל התורה, יש דגל וש"ס".

כשדיבר על מה שאירע בבית שמש, סיפר פרוש: "כאשר הרשימה של אבוטבול נפסלה, ומשה אבוטבול "התבוסס בדמו" בליל הגשת הרשימות, גרינברג ומונטג כבר עשו גורל ביניהם מי יהיה ראש העיר, וגרינברג זכה. מי שהציל את אבוטבול היה שמעון גולדברג שסידר אותו בראש הרשימה ויצר את האפשרות של אבוטבול לרוץ, אז אי אפשר להאשים אותנו בחיבור עם בלוך".

בקשר למה שאירע בצפת אמר פרוש: "נחמן גלבך היה המועמד היחידי בצפת שיכל לאגד את כל הקהילות – אגו"י, חב"ד וש"ס, אבל משה גפני בחר להשפריץ מילים נגד שלומי אמונים. הוא הפסיד בהתנהלות הזאת את אלעד ואת בית שמש.

"גפני רצה לקבל את אלעד עכשיו ולתת אותה לש"ס בפעם הבאה, בשביל כך הוא פירק את יהדות התורה בירושלים. המחירים יהיו קשים, אני לא יודע לאמוד אותם.

"משה גפני שינה את הכיוון של דגל התורה. אנחנו לא נשנה את האידיאולוגיה של המפלגה בשביל חיבורים פוליטיים שיסייעו לנו זמנית".

פרוש: "כל ההשקפה של דגל התורה השתנתה, לשמוח מכזה חוק גיוס? אפשר אולי לומר 'הרע במיעוטו' אפשר להשלים, אבל לשמוח? עד שלקחתי את זכות הדיבור הם פשוט שמחו מהחוק.

"בנושא הגיוס כל סיעה תשמע לגדולי התורה שלה, המועצת שלנו אמרה דברים ברורים, אנו מתפללים שגדו"י של הליטאים ישמעו גם את העסקנים של אגו"י כי כנראה שגם לעסקנים שלנו יש הבנה".

עוד אמר פרוש בנושא: "במשך שנים עמדתי בפרונט בעניין הגיוס וסבלתי מרורים מכך, לא רצתי לתקשורת לספר על זה. לצערי שמענו שדגל עשתה מהלך חד צדדי ולא חברי, הופיעה וקיבלה נוסחאות מהועדה של משרד הביטחון והשאירה אותנו בחוץ".

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה קשור ספרדים אשכנזים??? גזען

  מיילא היית אומר מכר את ירושלים לשס..

  גועל נפש |
  הגב
 2. חמודי הפורוש הזה. יושב ומזווג זיווגים וכבר זיווג את שס ודת..

  בכבוד

  תפרוש |
  הגב
 3. אוי

  אבל הבושה שתמכתם בברקוביץ[עופר מרקוביץ],אדם שלחם עם כל סממן דתי בשביל כמה תופונים לקבל זה בסדר?
  עכשיו המרצע יצא מהשק,הגזענות להצביע לפרנקים [ליאון ואבוטבול]לא עובר לך בגרון, מאיר תחזור בבקשה לכותל המערבי,תתפלל קצת על המשפחה לא יזיק.
  נחמן גלבך בצפת היה חסר לו אלפי קולות, כמו שלדייטש לא היה סיכוי גם עם כולם היו הולכים איתו,אז מה הטענות שלך בדיוק?

  אין דנים את האדם בשעת כעסו |
  הגב