פרוש: "אין להסכים למתווה הגיוס החדש"

סגן שר החינוך מאיר פרוש:  "השלטון מציע להפחית מכספי הישיבות וזאת בניגוד לאמונה שהתורה היא המגינה ומצילה. גם בגלל החשש שהבג"ץ יפסול חוקי גיוס אסור לנו להסכים לדברים שייכללו במתווה"

יומיים לאחר פרסום ההמלצות בעניין החוק המסדיר את מעמד בני הישיבות, ממשיך העניין לעורר עניין רב בקרב הציבור החרדי בארץ ובעולם, כשהדברים יבואו להכרעתם של גדולי ישראל שליט"א.

במפגש שקיים אתמול סגן שר החינוך מאיר פרוש עם אישי ציבור, התייחס לשאלתם על ההמלצות הכוללים איומים בסנקציות כלכליות על ישיבות שלא יגיעו ליעד כזה או אחר, ועל כך השיב פרוש:

"השלטון מציע להפחית מכספי הישיבות וזאת בניגוד לאמונתו שהתורה היא המגינה ומצילה. לראשי המדינה יש זכויות על חלקם באחזקת התורה, ואולם ברור לכל כי הקיצוץ באם יהיה, לא ירתיע אותנו מלקיים את מצוות מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות שליט"א כלשונם, וכאשר הם יורו לנו  כך נעשה, גם במחיר של קיצוצים או אפילו אי תמיכה", אמר סגן השר.

פרוש הסביר כי "כל איום על סנקציות אינם מן העניין, ולא ישפיעו כלל וכלל על ההכרעה כשתתקבל. הישיבות הקדושות ימשיכו להתקיים בכל תנאי ובכל מצב, לאורם של רבותינו גדולי הדור אשר יורו לנו את הדרך אשר נלך, ויהיה המחיר אשר יהיה.

"יתרה מכך, גם בגלל החשש שהבג"ץ יפסול חוקי גיוס, אסור לנו להסכים לדברים מסוכנים שייכללו במתווה ויהיו לרועץ בהתמודדויות עתידיות".

פרוש הסביר כי אין ואסור להכניס למתווה דברים שימנעו בעתיד לקיים את "השקפת עולמנו האחת והיחידה ואין בלתה, כי אנחנו רואים בלימוד התורה הקדושה ערך עליון וראשון, ללא כל קשר ליעדים או מכסות. כי גם אם נניח שלדעת רשויות הביטחון הייתה עמידה ביעדים, מי ערב שבעתיד המצב יהיה דומה, ואם למשל בעוד כעשר שנים יוחלט כי היעדים הם בהתאם לגידול הטבעי של הציבור החרדי, הרי לעולם לא נכניס את עצמינו לסכנה כזו.

"ההתמודדות היחידה צריכה להיות העובדה שלימוד התורה הוא ערך עליון, ושמי שרוצה לשבת וללמוד תורה זכאי לדיחוי, ללא כל קשר ליעדים או לכל דבר אחר", אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.