פרוש: "אסור להסכים למתווה הגיוס החדש"

משחק את המשחק? סגן השר מאיר פרוש השוהה בארה"ב: "מתווה הגיוס החדש משנה מוסכמה של עשרות שנים, אסור לנו להסכים אתו"

למרות שרוב הפרשנויות הן שחוק הגיוס החדש כפי שהוצג אתמול בערב מטיב עם  החרדים, חברי הכנסת החרדים "משחקים את המשחק" כדי לא לעורר קולות גנאי מצד הח"כים החילונים והציבור החילוני, ותוקפים מצידם, אם כי לא בצורה ברוטלית מידי, את החוק החדש.

סגן שר החינוך מאיר פרוש, השוהה בימים אלה בארה"ב, תקף משם את  החוק החדש ואמר: "מתווה החוק שהוצג אתמול ע"י שר הבטחון אביגדור ליברמן הוכן ללא מעורבות של הנציגות החרדית מטעם יהדות התורה, וההמלצות כפי שפורסמו מגלות שהן כוללות נוסח ששולל את הסמכות משר הבטחון למתן דיחוי לבני ישיבות משירות צבאי כאשר לא עמדו ביעדים.

"כתוצאה ממסקנה זו", אומר פרוש, "אסור לנו להסכים עם המתווה החדש,שמשנה מוסכמה מושרשת ויסודית שלאורך עשרות שנים, הצבא איפשר לכל לומדי התורה שתורתם אומנותם לקבל דיחוי משירות צבאי".

לדברי פרוש, "לפני כינון הממשלה קבע ראה"מ נתניהו את המדיניות של הממשלה בדברים ברורים שאין להם משמעות לשתי פנים, כאשר במרכז דבריו בחר נתניהו לקבוע שאין ולא יהיו מכסות וכי כל לומד תורה יקבל את הדיחוי.

"המתווה החדש משתרע על 21 עמודים כולל הרבה פרטים חדשים שיש להתעמק בהן וללמוד מהן את ההשלכות העתידיות לגבי המשך הסדר מעמדן של בני הישיבות ורק לאחר שיובררו כל הפרטים נוכל להציג את המכלול לפני מרנן ורבנן גדולי התורה והחסידות שליט"א שהם יורו לנו את הדרך אשר נלך בה".