פרוש בהצעה מפתיעה למשרד החינוך איך לנצח את האלימות בבתי הספר

בעקבות המקרה של אלימות לפני כשבועיים שבו הותקף מורה ע"י הורה של תלמיד בחטיבת הביניים "היובל" במבשרת ציון. ההורה הגיע לבית הספר, התפרץ על מורה שמלמד את בנו ואיים עליו. ובעקבות האלימות הנוראה של נערים בחבריהם, עד כדי רצח.

חבר כנסת מאיר פרוש מציע חוק חדש ובו בתי הספר יתוקצבו לפי רמת האלימות שבהם, לדבריו: "תקציב המועבר לבתי הספר על ידי משרדי הממשלה והרשויות ייקבע על פי מדרג האלימות הקיימת על ידי תלמידי בית הספר. כך, ככל שתהיה יותר אלימות כך ייפחת התקציב העומד לרשות בית הספר, עד כדי ביטול מוחלט של תקציב בית הספר".

פרוש מודאג מאוד מרמת האלימות ההולכת וגוברת בבתי הספר החילוניים: "האלימות ההולכת וגוברת בקרב תלמידי בתי הספר הפכה זה מכבר לבעיה חברתית, אצל כל המומחים העוסקים בחקר האלימות בקרב תלמידים שוררת תמימות דעים שתמונת המצב המצטיירת מהממצאים היא קשה ומדאיגה".
ההסבר להצעת החוק שהוא מגיש נעוצה בכך כי בעובדה שמערכת החינוך לא מצליחה לטפל בבעיות האלימות, והוסיף" כי ״המטרה היא לעודד ולתמרץ את המנהלים והמורים להילחם בתופעה ולהביא בהכרח לצמצום האלימות בבתי הספר ומחוצה לו".

מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר כתבה בדף הפייסבוק עקב המקרה האלים: "במצב כזה כולנו מפסידים. המורה המותקף מושפל ופגוע וכיצד ימצא את הכוחות הנדרשים להמשיך ולעמוד לפני תלמידיו ולחנכם? ההורה ימצא עצמו קרוב לוודאי בחקירת משטרה. והילד שנקרע בין שתי דמויות סמכות לאן יוליך את הבושה?". "האם לא אמרנו כבר 'אפס סובלנות לאלימות'? עד מתי נאלץ לטפל בתופעות של אלימות חסרת רסן? כיצד זה שהורים ומורים השותפים לחינוך הילד במקום לשדר מסר ערכי אחיד ומגובש התומך בערכים של כבוד לאדם, הבאים לידי ביטוי בריסון ושליטה עצמית גם בעת מחלוקת, נמצאים בשני צידי מתרס?".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.