פרוש הטיח בחברי יש עתיד: אתם גרמתם לעוני (וידאו)

סגן השר מאיר פרוש תקף את העובדה שחברי הכנסת מיש עתיד חתמו על הבקשה לחייב את ראש הממשלה בנימין נתניהו להשתתף בדיון מיוחד שהתקיים בכנסת לרגל צאת דו"ח העוני, בעוד הם עצמם היו שותפים בקואליציה שגרמה לנתונים הקשים שפורסמו בדו"ח.

במהלך דיון 40 חתימות במליאת הכנסת בנוכחות ראש הממשלה תחת הכותרת "מתי תתחיל המלחמה בעוני", עלה סגן שר החינוך ח"כ הרב מאיר פרוש לדוכן המליאה ותקף את סיעת 'יש עתיד' על צביעותה על כך שנטלה חלק בחתימות האופוזיציה בגין דו"ח העוני, כשבפועל היא זו שגרמה לעליה בשיעורי העוני בישראל.

בפתח נאומו הדגיש כי הדרך היחידה להוריד את שיעורי העוני בישראל, היא הפסקת המלחמה במשפחות ברוכות הילדים. "על השאלה "מתי תתחיל המלחמה בעוני?" התשובה מאוד ברורה – כאשר אנחנו נפסיק להילחם במשפחות ברוכות ילדים. כאשר נפסיק להילחם עם אותן משפחות שקיבלו קצבאות ונעודד ילודה, אז אנחנו יודעים שהתחלנו במלחמה בעוני.

צפו בנאומו של סגן השר פרוש:

https://vimeo.com/149257070

פרוש המשיך: "אני חייב לומר לכם שעברתי דרך מזכירות הכנסת לפני שעליתי לדוכן, לפני חצי שעה. עברתי דרך מזכירות הכנסת, ביקשתי לראות מי הם אלה שחתמו ארבעים חתימות. המחנה הציוני – אני מבין, בשנתיים האחרונות הם היו באופוזיציה. הסיעה המשותפת – ברור, הם לא היו בקואליציה. גם מרצ לא היו בקואליציה. אין לי שום טענה כלפיהן.

"אבל על 'יש עתיד' התפלאתי. איך 11 חתימות של יש עתיד מתנוססות ומבקשים לדון על המלחמה בעוני, כאשר הם, במשמרת הקצרצרה. איך אתה אומר, אדוני יושב-ראש האופוזיציה? להם הייתה משמרת קצרצרה, 18 חודש. הלך יאיר לפיד כשר אוצר, קיצץ קצבאות ילדים. ומה כתוב בדוח? העלייה בשיעור העוני מיוחסת ברובה בביטוח לאומי לקיצוץ שהוחל אז בקצבאות הילדים".

כאן פנה לחברי 'יש עתיד' באופן אישי: "מה אתם באים בכלל לתקוף את הממשלה? תתביישו לכם. לפחות תצאו מהמליאה כשמדברים על הדבר הזה. אתם מצרפים חתימות? אני גאה להיות ביהדות התורה, שעמדה על כך במשא ומתן והכניסה בהסכם הקואליציוני את ההתחייבות להגדיל את תקציב קצבאות הילדים. אני חושב שאתם צריכים להתבייש על כך. אם יש היום עוני, אם יש הורים שלא נותנים אוכל לילדים, אם יש הורים שלא נותנים תרופות לילדים, זה בגללכם.

פרוש תקף ואמר כי "יאיר לפיד, למשל, מתבייש להיות במליאה. הוא לא נמצא פה. שי פירון התפטר מהכנסת. רובם של יש עתיד לא נמצאים פה כי אתם עשיתם את זה. אתם גרמתם לעוני. שכולם יידעו, כל מי ששומע אותי שיידעו. אתם הייתם צריכים להתבייש כשהוספתם את החתימות שלכם לבקש להילחם בעוני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.