פרוש וגפני יוזמים: מוסדות לעולי צרפת

התגברות זרם העלייה של יהודי צרפת מובילה את יו"ר ועדת הכספים ואת סגן שר החינוך לספק מענה חינוכי לילדי העולים

עם התגברות זרם העלייה של יהודי צרפת פעילות עניפה להקמת בתי ספר של החינוך העצמאי לילדי העולים מצרפת

סגן שר החינוך חה"כ הרב מאיר פרוש ויו"ר ועדת כספים חה"כ הרב משה גפני, קיבלו על עצמם להחיש ולפעול בכדי למצוא פתרון נאות ולהקים בתי ספר של החינוך העצמאי במקומות בהם יש ריכוז עולי צרפת.

מצבם של יהודי העולים מצרפת והמחסור החמור במוסדות חינוך תורניים לילדי העולים מצרפת בארץ ישראל לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, מדיר שינה מעיניי רבנים ואישי החינוך בארץ ישראל ובצרפת, שמביעים חשש כבד לגורלם הרוחני בהעדר מוסדות חינוך ראויים ברחבי הארץ.
כידוע, מאות רבות של משפחות מצרפת על עולליהן וטפם עולים בחודשים האחרונים מצרפת לישראל, רק בראשית השבוע עלו לישראל כ-200 משפחות, המונים יחד למעלה מאלף ילדים. אך לדאבון לב הולך ומתברר כי ילדי העולים נתונים בסכנת הידרדרות רוחנית חמורה, וזאת באמצעות הכנסתם ללימודים במוסדות חילונים, בניגוד גמור למוסדות דתיים בהם חונכו רובם ככולם בצרפת עפ"י תורת ומסורת ישראל.

כפי שדווח בשבוע שעבר, בלשכת סגן שר החינוך נערכו אתמול פגישות ממושכות עם משלחות של רבנים ועסקנים הפועלים בקרב עולי צרפת. נציגי יהדות צרפת ואישי החינוך ביקשו את מעורבותו הדחופה של הרב פרוש בכדי למצוא פתרונות כבר לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

השבוע נערך בבני ברק מפגש ממושך של כל הנוגעים בדבר באירוחו של סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, ובהשתתפות המשנה למנכ"ל החינוך העצמאי הרב צבי בוימל, ממלא מקום ראש עיריית נתניה, הרב שמעון שר, ורבנים מבני ברק ונתניה העוסקים בקירוב העולים מצרפת, כמו"כ השתתפו מנהלים ומנהלות של בתי ספר של החינוך העצמאי מאזור נתניה.

בישיבה הארוכה דנו כל הנוגעים בדבר מציאת מענה הולם לשיבוץ מאות ילדי העולים במוסדות חינוך תורניים, בכל רחבי הארץ, תוך כדי מאמצים למציאת פתרון כבר בשנת הלימודים הקרובה.

כפי שנמסר, סגן שר החינוך חה"כ מאיר פרוש ויו"ר ועדת כספים חה"כ הרב משה גפני, קיבלו על עצמם להחיש ולפעול בכדי למצוא פתרון נאות ולהקים בתי ספר של החינוך העצמאי במקומות בהם יש ריכוז עולי צרפת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתור יהודי שבא משם עצה לאגודה וגם שס של עכשו תרדו מזה
  אתם תקלקלו אותם כי אתם קיצונים יהודי צרפת עדינים ומודרנים אתם בהמות
  מתאים להם גישת מרן רבנו עובדיה יוסף ע"ה בלבד רק לא חכם שלום ולא בני ברק
  ואם לא תעשו כך אתם תהרסו אותם ראו הוזהרתם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב