פרוש ולפיד מצחצחים חרבות: "תורת השטנה המתפלפלת"(וידאו)

לקראת העברת חוק הגיוס המתוקן עלו לבימת הכנסת חברי הכנסת משני המתרסים הפוליטיים וציחצחו חרבות לקראת הדיון הגורלי וההיסטורי שיביא לתיקון החוק. לפיד תקף: "החרדים רוצים להוכיח שנכנענו", פרוש הגיב ועקץ את שטרן: "חבוש הכיפונת מדבר בשטנה בעד גיוסם של בני ישיבות גם במחיר של התנגשות בכפיה". צפו {לקראת הדיון הגורלי}

לקראת העברת חוק הגיוס המתוקן עלו לבימת הכנסת חברי הכנסת משני המתרסים הפוליטיים וציחצחו חרבות לקראת הדיון הגורלי וההיסטורי שיביא לתיקון החוק.

יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד,  פתח במתקפה כנגד תיקון החוק ואמר, "שיהיה ברור לכולכם, הרעיון הוא לא לתקן את החוק, הרעיון הוא לא לסייע לצעירים חרדים, הרעיון הוא שלחרדים יהיה ברור ויוכלו להראות לאנשיהם איך הם הכניעו את ממשלת ישראל ללא תנאי ותכפה את האישור הצפוי של תיקון חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית". אמר לפיד.

לפיד הוסיף ואמר: "ההסבר שלהם, ההסבר של ראש ממשלת ישראל ושל נפתלי בנט ושל בוגי יעלון זה תראו בכנסת הקודמת יש עתיד הכריחו אותנו לעשות את חוק השוויון בנטל, ובכנסת הזאת החרדים מכריחים אותנו לבטל את השוויון בנטל כי לנו אין שום ערכים. אין לנו ערכים משלנו, אין משהו שאנחנו מאמינים בו, אין משהו שאנחנו חושבים שהוא טוב או חשוב למדינת ישראל, יש רק השאלה מה נוח עכשיו בקואליציה".

ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) עלה  מיד לאחר מכן להגיב לדברי חברי הכנסת מ'יש עתיד' ולדבריו של ח"כ אלעזר שטרן שנאם אף הוא בדיון. "יפה שיחתו של שר הביטחון בלי הכיפה שמדבר בעד הסדר לבני ישיבות מתורתו של אלעזר שטרן חבוש הכיפונת שמדבר בשטנה בעד גיוסם של בני ישיבות גם במחיר של התנגשות בכפיה".

ח"כ אלעזר שטרן שנאם בדיון אמר כי ישנה הצעה לתת תמיכה כספית למתגייסים – צעירים חרדים שמתגייסים לצה"ל יקבלו תמיכה כספית. חברי הכנסת החרדים הכריחו את הקואליציה, להצביע נגד תוספת כספית לצעירים חרדים, כי מה שהיה חשוב להם זה לא לעשות חוק טוב, מה שהיה חשוב לקואליציה זה להוכיח שהם נכנעו ללא תנאי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.