פרוש: "חרדי צריך לעמוד בראש המחוז החרדי; להאשים אותי באפליה? זה לא ראוי להתייחסות" • צפו

סגן שר החינוך בהתייחסות ראשונה לסערת המחוז החרדי: "לא הבעתי את דעתי האם צריך לפרק את המחוז החרדי או לא". במענה לשאילתא שוגשה בנושא הדף פרוש את הטענות על כך שהוא מקדם אפליה: "אם מישהו מפלה לרעה בת על רקע היותה מעדות המזרח, הוא ראוי לגינוי מוחלט…אם יש בנות שלא עומדות בכללי בית הספר ולא שומרות על התקנון, זה כבר משהו אחר"

במליאת הכנסת הוגשה הבוקר שאילתא אודות האפליה נגד בנות מעדות המזרח באי קבלתן למוסדות החינוך, כשבמהלכה נטען כלפי סגן שר החינוך, מאיר פרוש, כי הוא מקדם את האפליה במכרז החדש למינוי מנהל למחוז החרדי במשרד החינוך במקומו של מאיר שמעוני.

מאוחר יותר השיב פרוש לשאילתא – במה שהיווה את התייחסותו הראשונה לנושא. תחילה הסביר כי "בית משפט קבע לפני כמה שבועות לפתוח מחדש את המכרז. אני חושב שהייתה שם גם אמירה כי מכיוון שמדובר במגזר חרדי, צריך לפתוח את זה לעוד קהלים כדי שיוכלו לגשת לעניין הזה. רק כדי לומר את ההגיון. מי מנהל את החינוך הערבי במשרד? חשבת שחרדי? חשבת שדתי לאומי? חשבת שחילוני? ממש לא. מדובר בערבי שמנהל את האגף. את מנהל האגף הבדואי מנהל איש מהמגזר הבדואי וכן במגזר הצ'רקסי".

בוידאו: דברי סגן השר פרוש במליאת הכנסת
[vimeo 148334992 w=500 h=393]

פרוש from Kooker on Vimeo.

לדברי פרוש, "בית המשפט הבין, וגם בלי בית משפט צריך להבין כי אם רוצים שיהיה שיתוף פעולה, צריכים למנות איש מקרב המגזר אליו פונים". בהמשך הביע את דעתו על המחוז החרדי. "אני לא הבעתי את דעתי האם צריך לפרק את המחוז החרדי או לא, שכן המחוז כבר קיים וזו היא עובדה מוגמרת".

"אתה שואל אותי אם מלכתחילא זה היה אמור להבנות? אני אומר את דעתי בדיונים במשרד, ואני מביע את דעתי באופן חד וברור", אמר סגן השר פרוש. "ואתה יכול להבין את זה מהתשובה שלי: צריך לשים חרדי בראשות המחוז ולא דתי לאומי, חילוני, בדואי או צ'רקס".

בתגובה להאשמות נגדו אמר פרוש: "אני לא חושב שזה ראוי ומכובד לבוא ולהגיד לי שיש לי מדיניות של אפליית תלמידות ספרדיות. אני לא נגרר להאשמות שלך, אבל זה לא נכון להאשים אותי בדבר כזה. אני חושב שלא ראוי לקרוא לזה בכלל "בנות ספרדיות". ספרדי זה כבר אומר כאילו נחות דרגה. "בנות עדות המזרח", צריך להגיד וזו עדה גדולה וחשובה".

"עם זאת", הבהיר סגן שר החינוך את דעתו על האפליה, "אם יש בנות שלא עומדות בכללי התקנון של בית הספר ולא שומרות על התקנון, זה כבר משהו אחר. אבל אם מישהו מפלה לרעה בת מעדות המזרח, על רקע היותה בת מעדות המזרח, הוא ראוי לגינוי מוחלט".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גיזענים עלובים תממנו את עצמכם… כל אחד מכיר מקרים של בנות ספרדיות מעולות שסורבו ובנות אשכנזיות פחותות מהן מתקבלות בקלילות,כולם יודעים שברגע שהאחוזון במכסה מתמלא המשימה להכניס את הבת הבאה הופכת לבלתי אפשרית ןאז ממציאים סיבות "רוחניות" לדחיה ממש קרדום לחפור בה

    מי שרוצה חינוך על טהרת הגזע שיממן את עצמו אולי בעזרת מפלגות אירופאיות שתומכות גם הן בטוהר הגזע

    שמעוני |
    הגב