פרוש: לחזק את האגף מול משרד האוצר

סגן השר פרוש למנהלי ישיבות וכוללים בכנס של משרד החינוך: צריכים לחזק את האגף התורני בהתנהלותו מול משרד האוצר להקל על מנהלי המוסדות.

במסגרת יום עיון למנהלי מוסדות שקיים האגף  בכיר למוסדות תורניים במשרד החינוך, נאם סגן שר החינוך מאיר פרוש והרחיב אודות החשיבות בחיזוק מנהל האגף ועובדיו בהתנהלותם מול האוצר והחשכ"ל בכל הנושאים העוסקים בהקלה על לומדי התורה ומנהלי המוסדות.

סגן השר פתח בברכות למר עמוס צייאדה מנהל אגף בכיר מוסדות תורניים ולצוות האגף על עבודתם המסורה למען לומדי התורה.

כתוב בפרשת בלק, "…אפס קצהו תראה, וכולו לא תראה", אפשר לראות אצל אדם שגיאות, בקצה בפינה, אבל כאשר לוקחים את המכלול של מעשי האדם אפשר להגדיר זאת, "וכולו לא תראה",  כי המכלול נראה טוב.

כך גם כלפי האגף, אולי בפעולה כזו או אחרת, כלומר, בפינה, בקצה יש דברים שאנו חלוקים בדעותינו, אבל אם ניקח את המכלול של פעולות האגף, הרי זה, ובכולו לא תראה, ולמנהל האגף עמוס צייאדה יש הרבה זכויות בעניין זה.

"לא יהיה זה סוד עבורכם שאני למדתי ובני ונכדי במוסדות פטור. למדתי בישיבות גבוהות, כך גם בני ונכדי הגדול גם הוא בישיבה קדושה. אני קשור לאלה המתחנכים בישיבות הגבוהות הקדושות. אבל כולם יודעים שאני נמצא במשרד החינוך בשביל לעזור לכולם, גם לאלו שאינם כלולים בהגדרה שאני התחנכתי בה, כי המטרה היא להגדיל תורה, ואם היום, מדינת ישראל מאפשרת ללומדי תורה ללמוד, או לדחות גיוס, זוהי זכות למדינה, כי אנחנו מאמינים שתורה היא מגנא ומצלא".

"עם זאת, אנחנו כאן כדי לחזק את האגף ולחזק את מר עמוס צייאדה, שיהיה חזק וייצג את הישיבות נאמנה מול מוסדות השלטון, במשרד האוצר, החשכ"ל ועוד.

בדבריו עמד על סוגיית הביקורות במשרד החינוך. "אביא רק כמה דוגמאות. נאמר שהגיעה ביקורת למוסד ומצא המבקר שיש מספר תלמידים, אבל הם היו באמצע שיעור, זה נחשב 'אי שיתוף פעולה', וגם כשהמוסד מוכיח בביקורת שניה, על נוכחות מלאה, לעמוס צייאדה אין את הסמכות לומר שזה מאושר, והוא צריך להמתין לוועדה".

"או לדוגמה, ענין הגשת הניהול תקין שחייבים להגיש עד ה -8/3. אם מוסד לא הגיש, עד לתאריך זה, המוסד לא יקבל את התמיכה של כל השנה, זה לא דבר מקובל, לא הגיוני, ואין שום סקטור שכך נוהגים בו.

"כמו כן יש 7 ימים מקובלים במערך התמיכות שתלמיד יכול להיעדר, ויום אשפוז לבן של אברך אינו מופחת מה-7 ימים, אבל קורה שאב הלך עם הילד לרופא לטיפול ולא אשפוז, יום כזה מופחת מה-7 ימים. חייבים וצריך לתת להם אופציה להיעדר באותו יום גם אם הילד לא אושפז".

"אני אומר את הדברים כאן מעל הבמה כי אנחנו פועלים כל הזמן לשנות את הנהלים. אך הגענו לכאן בכדי להעניק עידוד לאגף ולמנהלו מר עצוס צייאדה שייצגו את הישיבות נאמנה מול האוצר ומוסדות השלטון, החשכ"ל בכל הנושאים הללו שצריכים להקל מעל לומדי התורה ומעל מנהלי המוסדות.

"אני חייב גם לברך  על הנושא החשוב שאושר בימים האחרונים והוא הבטחת ההכנסה. חובה לי להזכיר כ-בן יכבד אב,  שאבי מורי ר' מנחם ז"ל דאג לכך לפני קרוב לארבעים שנה, ועמוס צייאדה, יחד עם הנהלת האגף עושים את המיטב ובמהירות לסיים את ההליך כמה שיותר מהר, כדי להתחיל מחדש במתן התמיכה של הבטחת הכנסה, וזכות היא שבימים אלו האברכים ממלאים את הטפסים להגשה להבטחת הכנסה בימים אלו, זו תוצאה של ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו עם כניסת יהדות התורה וש"ס לקואליציה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.