פרוש לנשיא ריבלין: "לא לנהל מו"מ בשבתות"

במהלך פגישת נציגי 'יהדות התורה' עם הנשיא ריבלין הזהיר ח"כ פרוש מפני ניהול מו"מ קואליציוני בשבתות: "מתאים שבמדינה עם שלטון של יהודים, עשרים ושמונה ימי הרכבת הממשלה על ידי המועמד, לא יכללו ימי שבתות וחג".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החל הבוקר (ראשון) את סבב ההתייעצויות עם נציגי המפלגות השונות שימליצו בפניו על המועמד המועדף עליהם להרכבת ממשלת ישראל הבאה. "בדמוקרטיה הרוב מכריע והרוב ביטא את רצונו בצורה ברורה בבחירות אלה", אמר הנשיא ריבלין בפתח דבריו.

ח"כ פרוש שהשתתף בפגישה אמר לנשיא: "לא יהיה נכון לפעול להקמת ממשלת אחדות כאשר אזרחי ישראל עברו מערכת בחירות קשה, ומהותית. כפי שאמרתי לפני בחירות המלצנו על נתניהו שמפלגתו קרובה יותר למוסרת ישראל, אנו צריכים לתקן את מה שהממשלה הרעה הזאת עשתה. כך גם ביקש שהשבתות לא יכנסו במניין 28 ימים להרכבת הממשלה".

ח"כ פרוש הוסיף כי "מתאים שבמדינה עם שלטון של יהודים, עשרים ושמונה ימי הרכבת הממשלה על ידי המועמד, לא יכללו ימי שבתות וחג".

הנשיא ריבלין קרא לנציג "יהדות התורה", חבר הכנסת משה גפני, לפעול להקמת ממשלה רחבה ככל האפשר. גפני מנגד, אמר: "אם ירצו להכניס מפלגות אחרות אז יכול להיות שאנחנו לא נוכל להיות בקואליציה הזאת".

לעומת גפני, חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס דווקא נשמע גמיש יותר בשיחה לגל"צ אמר: "אנחנו מפלגה שסבלנו מחרמות ומספילות ולכן אנחנו לא נעשה את מה שעשו לנו. אנחנו לא פוסלים אף אחד ולא מחרימים אף אחד וזה כולל הכל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.