פרוש: "מטרתנו – להחזיר המצב טרום גזירות לפיד"

סגן שר החינוך פרוש מסביר את ההחלטה לבטל את התניית תקצוב תלמידי חו"ל בביקור באתרי מורשת שאין רוח חכמים נוחה מהם והחזרת תקציבים למוסדות החינוך החרדי {ביטול הגזירות}

סגן שר החינוך פרוש מסביר את ההחלטה לבטל את התניית תקצוב תלמידי חו"ל בביקור באתרי מורשת שאין רוח חכמים נוחה מהם והחזרת תקציבים למוסדות החינוך החרדי

בעקבות החלטת הממשלה לבטל את התניית תקצוב תלמידי חו"ל בביקור באתרי מורשת שאין רוח נוחה מהם, ובתיקון עוול בדמות החזרת התקציבים למוסדות החינוך החרדים, כפי שהיה בשנת תשע"ב, מסביר סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) פרוש כי זהו חלק בלתי נפרד מההסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לסיעת הליכוד.

"נדבך נוסף בהסכם קואליציוני קוים", מסביר פרוש ומבהיר כי לשם כך כונן ההסכם הקואליציוני, "המטרה היא להחזיר את המצב לקדמותו כפי שהיה בשנת תשע"ב. הממשלה הקודמת פיזרה עזים בסעיפים שונים, ואנו ביהדות התורה טורחים להוציאן אחת אחת".

פרוש מסביר כי לעתים הוא נדהם מהיקף הגזירות שהשיתה הממשלה הקודמת על התלמידים החרדיים. "אנו, ביהדות התורה, לעתים נפעמים מהיקף משנתה הסדורה של הממשלה הקודמת, כאשר מדי יום אנו מגלים סעיפים ותתי תקנות שמטרתן היחידה היא לפגוע בעולם התורה בכללותו".

אתמול כאמור, ביטלה הממשלה בישיבתה השבועית את התניית התקצוב לתלמידי חו"ל הלומדים בישיבות בארץ בביקור באתרי מורשת שאין רוח נוחה מהם והחזירה תקציבים חינוך שקוצצו על ידי ממשלת לפיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.