פרוש משיב לגפני: "יש הבדל בסיסי בין חסידים לאחרים" (הקלטה)

עם פתיחת שנת הלימודים, העניק אמש סגן שר החינוך חה"כ מאיר פרוש ראיון נרחב וסיכם שבוע סוער במיוחד: הוא התייחס בהרחבה ובגילוי לב למשבר באלעד, לסערת הסמינרים ולמגוון סוגיות בוערות, האזינו

עם פתיחת שנת הלימודים, העניק אמש סגן שר החינוך חה"כ מאיר פרוש ראיון נרחב לאבי מימרן במהדורה המרכזית וסיכם שבוע סוער במיוחד: הוא התייחס בהרחבה ובגילוי לב למשבר באלעד ולפיטורי אבי שטרן ע"י בנו שרוליק ר"ע אלעד, לסערת הסמינרים ולמגוון סוגיות בוערות.

פרוש השיב לטענת ח"כ משה גפני, שעל החסידים לשאת גם הם ב"נטל" של הרישום האיזורי לסמינרים.

"ישנו שוני בסיסי בלבוש ובהגייה, ועם זאת, "בדברים עקרוניים צריך לגבש מדיניות אחת שתחייב את כולם וכשהדברים ייעשו בחרדת קודש, בבית פנימה, עם הכוונת גדו"י שלנגד עיניהם שמירת החינוך הרעיוני, האידיאולוגי והערכי של ילדינו, הרי שהם ייפתרו על הצד הטוב ביותר". אמר סגן שר החינוך.

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול חי)

כזכור עקץ גפני את המגזר החסידי: "למה צריך את המצב הזה שהורים בוכים שהבת לא מתקבלת. למה? כי כל אחד רוצה לעצמו בית ספר אליטיסטי? המשמעות של העניין זה שבאים ואומרים 'אתם בדגל התורה, אתם הציבור הליטאי, אתם תישאו באחריות'. אנחנו נושאים באחריות, אנחנו לא מקימים בתי ספר נפרדים לנו. למה אתם לא מדברים על זה? אתם מפחדים?

אני חושב שכולם צריכים ללמוד יחד. לא לפני הרבה שנים כולם למדו יחד, אני מדבר על הבנות. אני חושב שאנחנו ביחד, אנחנו ציבור חרדי, המטרות משותפות, הדרך משותפת, אין סיבה לעשות את ההפרדה המלאכותית הזאת כיוון שבסופו של דבר זה מגיע מאד מאד רחוק… זאת הדרך שגדולי התורה שלנו אמרו לנו לעשות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.