פרוש מתחייב: "עד יום שלישי כל הבנות ישובצו בסמינרים"

סערת האפליה במוסדות החינוך: בראיון ל'קול חי' התחייב סגן שר החינוך כי עד ליום שלישי יימצא פתרון לכל הבנות שלא התקבלו. פרוש הדגיש כי "הדברים אמורים גם כלפי העיר אלעד, למרות שאסור לי להתערב בנעשה בה"

האפליה המקוממת במוסדות החינוך סגן שר החינוך, מאיר פרוש, העניק הבוקר ראיון לתחנת הרדיו 'קול חי', במהלכו הוא נשמע נחרץ ובטוח באשר לפתרונה המוחלט של הבעיה הכאובה.

"למרות שעדיין יש כמה עשרות בנות שלא שובצו באף מוסד – אני מתחייב שעד יום שלישי כל הבנות יסודרו בבתי ספר ובסמינרים", הצהיר פרוש והוסיף: מחסום עדתי לא יהיה קיים".

באשר לעיר אלעד אמר פרוש כי הוא נמנע להתערב אישית בנעשה בה בשל העובדה כי בנו, ישראל פרוש, מכהן שם כראש עיר "אולם גם שם הכל יסתדר עד יום שלישי".

פרוש התבטא באופן דומה גם בנוגע לעיר ביתר תוך שהוא מדגיש כי בניגוד לפרסומים "בביתר עילית אין ארבעים בנות לא משובצות, אלא מספר קטן יותר, וכולן יסודרו בסוף".

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו כי בעקבות תלונות של עשרות הורים ערב פתיחת שנת הלימודים על כך שבנותיהם טרם התקבלו לסמינרים בשל מוצאן הספרדי, שר הכלכלה ויושב ראש מפלגת ש"ס שוקל לעצור את התקציבים לאותם סמינרים.

בראיון שנתן בחור חרדי ספרדי לתחנת הרדיו 'קול חי במהדורה המרכזית הערב, והזדהה בשמו, טען הבחור כי אחותו לא התקבלה לסמינר הישן, בעוד שחברותיה, עם ציונים ותעודות פחותות משל אחותו התקבלו, מה שמוכיח שהסיבה היחידה לכך הוא מוצאה הספרדי של אחותו.

לשאלת השדרן למה אחותו לא מנסה להתקבל לסמינר ספרדי, ענה הבחור שבסמינרים הספרדיים "קיימות בנות פחות טובות" הסיבה לכך, המשיך להסביר, היא שהסמינרים האשכנזיים "לוקחים" את כל הבנות הטובות, מה שמשפיע על איכותן של הסמינרים לבנות ספרדיות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בביתר לא נראה שיפתח בכלל שנת הלימודים במשך השבוע הקרוב בגלל מחסור בכיתות ברוב הבתי ספר

    יעקב |
    הגב