פרוש נפגש עם מנהל המחוז החרדי החדש

למרות שחלק מחברי הכנסת החרדים זעמו על כך ששוב נבחר אדם חילוני לעמוד בראשות המחוז החרדי במשרד החינוך, נפגש אתמול סגן השר פרוש עם איציק זהבי וסיכם עימו על שיתוף פעולה מלא. {תפקיד מורכב}

אמש נערכה פגישת היכרות עם מנהל המחוז החרדי הנבחר מר איציק זהבי, בלשכת שר החינוך ח"כ נפתלי בנט, השתתפו סגנו ח"כ מאיר פרוש ומנכ"לית המשרד גב' מיכל כהן. הביקור נערך בצל העובדה שפרוש לא הוציא כלל הודעה המברכת את בחירתו של זהבי לתפקיד.

במהלך הפגישה דיברו על הרגישות והמורכבות של החינוך החרדי, ועל כך שתפקיד ניהול המחוז החרדי, הוא הגדול מבין המחוזות במשרד החינוך. הנוכחים הסכימו על שיתוף פעולה הדוק בהמשך, בכדי לתת את המענה המיטבי עבור מערכת החינוך החרדית.

כזכור, בניגוד לדרישת חלק מנציגי הציבור, חברי הכנסת ומנהלי המוסדות מהמגזר החרדי, בחרו לאחרונה במשרד החינוך למנות לתפקיד הרגיש של מנהל המחוז החרדי במשרד, אדם שאינו מגיע מהמגזר החרדי. מי שמונה הוא איציק זהבי.

איציק זהבי, מ"מ מנכ"ל ג'וינט ישראל – אשלים, עמותה המשותפת לממשלת ישראל ולג'וינט אשר עוסקת בפיתוח שירותים ותכניות עבור ילדים, בני נוער וצעירים במצבי סיכון בעל תואר שני במנהל החינוך, תואר ראשון בחינוך והיסטוריה של ארץ ישראל ותעודת הוראה.

באתר של ג'וינט נכתב עליו כי בעבודתו בג'וינט ישראל, מוביל איציק לאורך שנים, תהליכי פיתוח, יישום והטמעה של תכניות עבור מגוון אוכלוסיות ילדים, בני נוער וצעירים בסיכון מגיל לידה ועד 25 ומשפחותיהם. התכניות פעלו בקרב קהילות, ערבים, דרוזים, בדואים ועולים יוצאי אתיופיה, קווקז ובוכרה.

איציק הוביל ונטל חלק בהטמעה של תכניות לאומיות, מערכתיות העוסקות במניעה, טיפול והכשרות לצוותים מקצועיים בשיתוף עם קובעי מדיניות ואנשי מקצוע בכירים במשרדי הממשלה השונים, ברשויות המקומיות ובמגוון רחב של עמותות וגורמי מגזר שלישי.

השתתף כחבר בוועדה הארצית של התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון (360°), היה אחראי להקמתה של התכנית הלאומית למניעת אובדנות, וקידם פרויקטים רבים בתחום התעסוקה והיזמות העסקית ובעבודה עם תלמידים תת משיגים הנמצאים במצבי סיכון בתוך מסגרות חינוך שונות.

כחלק מתפקידיו בג'וינט, עוסק בחיזוק הקשרים עם הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה השותפות לעבודת הג'וינט, קרנות ותורמים פרטיים, מקדם את הקשר עם יזמים חברתיים ופילנטרופיים ישראליים ומחבר בינם לבין עמיתים אמריקאים, בעיקר מצפון אמריקה.

מנהל חרדי בכיר כבר תקף בשיחה עם קוקר את מינויו של זהבי לתפקיד ואמר כי אפילו במסגרת עבודתו בג'וינט פעל לשילוב ערבים ודרוזים, אך מעולם לא התעסק מול המגזר החרדי. "איך אפשר למנות לתפקיד של מנהל מחוז חרדי אדם שאינו מכיר את מערכת החינוך החרדית?" תמה המנהל.

יצויין כי בעבר כאשר ענה על שאילתא במליאת הכנסת אמר סגן שר החינוך מאיר פרוש כי צריך למנות חרדי לתפקיד מנהל המחוז החרדי. "רק כדי לומר את ההגיון. מי מנהל את החינוך הערבי במשרד? חשבת שחרדי? חשבת שדתי לאומי? חשבת שחילוני? ממש לא. מדובר בערבי שמנהל את האגף. את מנהל האגף הבדואי מנהל איש מהמגזר הבדואי וכן במגזר הצ'רקסי".

לדברי פרוש, "בית המשפט הבין, וגם בלי בית משפט צריך להבין כי אם רוצים שיהיה שיתוף פעולה, צריכים למנות איש מקרב המגזר אליו פונים". לסיום אמר פרוש כי "אתה יכול להבין את זה מהתשובה שלי: צריך לשים חרדי בראשות המחוז ולא דתי לאומי, חילוני, בדואי או צ'רקס".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.