פרח לרנר יועצת ראש הממשלה לשעבר פוטרה מתפקידה

לא תוכל לשוב לתפקיד בשירות המדינה למשך חמש שנים{שלטון}

הפרקליטות סוגרת את התיק הפלילי נגד פרח לרנר – היועצת לשעבר של ראש הממשלה.

לפני יותר משנה, החלה החקירה נגד לרנר, בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים, כשהעבירה מידע מתוך משרד ראש הממשלה לבעלה, איש יחסי הציבור אבי לרנר.
לרנר הייתה אמורה להתמנות למנכ"ל המשרד לקליטת עלייה, אך החקירה טירפדה את המינוי והיא הושעתה מתפקידה.

אבי לרנר הוא הבעלים של חברת יחסי הציבור לרנר קום, שממשיכה לעבוד כרגיל. לפי פרסומים של החברה, היא עוסקת גם בקשרי ממשל, אך מקורבים לאבי לרנר טוענים כי תחום זה אינו פעיל. ללרנר אין אישור לשמש שדלן בתחומי משכן הכנסת.

לרנר מונה בתחילת 2015 לאיש יחסי הציבור של העיתון "ישראל היום", שבבעלות מקורבו של נתניהו, שלדון אדלסון. לקוחות בולטים אחרים שלו הם המועצה האזורית גוש עציון וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. הוא עבד גם עם הליכוד בבחירות האחרונות, לגיוס תמיכה מהמגזר הדתי־לאומי.

לרנר הוא גם קרוב משפחתו של ארי הרו, שהיה ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה — תפקיד שמתוקפו היה ממונה על פרח לרנר.

בעבודתם של בני הזוג יש נקודות רבות שנראו משיקות, והעלו פוטנציאל להצטלבות אינטרסים או ניגוד עניינים לכאורה. למשל, פרח לרנר פעלה נמרצות בכנסת, במסגרת תפקידה, לסיכול "חוק ישראל היום" — הצעת החוק שביקשה למנוע את חלוקתו חינם של העיתון המזוהה עם ראש הממשלה נתניהו. אבי לרנר, מצדו, הוא איש יחסי הציבור של העיתון. לשניהם היה אינטרס משותף לסכל את החוק.

מקורות פוליטיים אמרו בזמנו כי נתניהו, המקורב מאוד לאדלסון, הוא שהורה לשרים ולחברי כנסת להתנגד ל"חוק ישראל היום". לדבריהם, "לרנר פעלה בנושא זה בשמו של נתניהו, בלא כל קשר לבעלה, שהיה איש יחסי ציבור של 'מקור ראשון', שנרכש על ידי 'ישראל היום', ואחר כך נהפך לאיש יחסי ציבור של 'ישראל היום'".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני), שהיה בין ממליציה של פרח לרנר למשרת מנכ"לית משרד הקליטה, אמר כי "אף שלרנר פועלת מטעם הקואליציה, ואני מטרתי לקעקע את הקואליציה — היא תמיד פועלת במקצועיות והגינות, ואני מאחל לה שתצא זכאית לחלוטין. מובן שצריך לתת לרשויות למצות את פעולתן בעניין".

לפני מספר חודשים סיכמה המשטרה את החקירה, בכך שיש תשתית ראייתית לעבירות נגדה, אך היום הודיעה הפרקליטות כי התיק הפלילי נגדה ייסגר. עם זאת בדין משמעתי של נציבות שירות המדינה, הוחלט כי לרנר תפוטר מתפקידה, ולא תוכל לשוב לתפקיד בשירות המדינה למשך חמש שנים ותשלם קנס בגובה 20 אלף שקלים.

סנגורה של פרח לרנר, עו״ד רועי בלכר ממשרד קריספין, רובינשטיין, בלכר, מסר בתגובה: המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה החליטה לסגור את תיק החקירה שנפתח כנגד גב' לרנר. אנו מברכים על החלטתה. כפי שטענו לכל אורך הדרך, לא נפל כל פגם פלילי בהתנהלותה של גב' לרנר. פרח פעלה בתום לב ומתוך כוונות ראויות וענייניות והיא אחת מעובדות הציבור המסורות והחרוצות שנתקלתי בהן בכל עיסוקי המקצועי. אני מקווה, כי השירות הציבורי יוכל ליהנות מכישוריה וממסירותה גם בעתיד.

לרנר מסרה: ״אני מודה לבורא עולם, מברכת על ההחלטה לסגור את התיק ושמחה לשים היום את הכל מאחוריי. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון, התמיכה והזכות הגדולה שנפלה בחלקי לשרת לצידו למעלה משש וחצי שנים ולסייע בידיו בניהול המדינה ובהובלת תהליכים משמעותיים וחשובים למען אזרחי ישראל. לקחתי אחריות על טעויות שנעשו על ידי בתום לב ומתוך חוסר תשומת לב, שנבעה בין היתר מהעבודה האינטנסיבית סביב השעון בלשכת ראש הממשלה. אני פונה היום לדרך חדשה ומאתגרת במגזר הפרטי ואין לי ספק שאמשיך לתרום בדרכי למדינת ישראל בעתיד״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.