פרטים חדשים על יירוט טיל הנ"מ הסורי (וידאו)

תא"ל צביקה חיימוביץ', מפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, התייחס בתדריך לעיתונאים על יירוט טיל הנ"מ הסורי. צפו {"הטיל איים על ישראל"}

פרטים חדשים נחשפים על יירוט הטיל הסורי: תא"ל צביקה חיימוביץ', מפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר, התייחס בתדריך לעיתונאים  על יירוט טיל הנ"מ הסורי ואמר: "ההחלטה ליירט את הטיל הייתה נכונה ומוצדקת, הטיל נע במסלול בליסטי ואיים על יישובים בתוך ישראל ולכן נכונה הייתה ההחלטה ליירט אותו".

לשאלה כיצד בוצע היירוט בשעת לילה מאוחרת?השיב חיימוביץ, "הלוחמים זיהו איום בליסטי שאיים על מדינת ישראל", הסביר תא"ל חיימוביץ'. "ההנחיות המדיניות והפקודות במקרה הזה הן מאוד ברורות בהקשר הזה – לנטרל וליירט כל איום שמסכן את תושבי מדינת ישראל, וכך עשינו. אין לי ספק שנהיה מוכנים לכך גם בעתיד".

 "זה היה איום בליסטי ודאי שאיים על מדינת ישראל – ואין מקום לסימני שאלה או דילמות. התפקיד שלנו הוא לנטרל כל איום.
אנחנו מנצלים כל אירוע כדי להפיק לקחים ולמצות ממנו את המיטב כדי להיות יותר מוכנים לפעם הבאה, שתהיה יותר מאתגרת ויותר מורכבת".

תא"ל חיימוביץ'  אהוד ברק, כי "לטיל SA5 סורי יש כמה מאות קילוגרמים של חומרי נפץ בראשו, ולכן הפגיעה שלו יכולה להיות קטלנית והרסנית". ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמר בסוף השבוע כי "אולי לא היה צריך לשגר את הטיל" ורמז למדיניות יירוט "ליברלית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.