פריד, וינטרוב ומלכות בבית המדרש (תמונות)

גדול הזמר החסידי אברהם פריד ומקהלת מלכות הקפיצו את בית מדרש הגדול בפתח תקווה. צפו בתיעוד מרהיב של הצלם אלי קובין { צפו בגלריה}

גדול הזמר החסידי אברהם פריד ומקהלת מלכות הקפיצו את בית מדרש הגדול בפתח תקווה.

לפני עשור הקים הרב עזרא ישראלי שליט"א כולל אברכים בפתח תקווה ששם לו למטרה להוציא מתוכו מגידי שיעורים להפצת תורה בעיר.

אמש, במלאות עשור לבית המדרש הגדול התכנסו כ-150 מידידי הכולל ובראשם נשיא הכולל הרב אייל משיח הי"ו ונציגיו של הרב שלום קצובר הי"ו מפטרוני בית המדרש לערב הוקרה לבית המדרש ומיסדיו והרחבת התמיכה והצמיחה של בית המדרש.

את הערב ניהל והנחה הזמר החסידי ר' משה וינטרוב כאשר כל דברי הקישור היו בדרך של גראמן שסיפר בחרוזים ובשירה את סיפור בית המדרש וצרכיו.

דברי ברכה נשאו הרב ינון אמרוסי שליט"א רב בית הכנסת ספרא והרב צבי יהודה לאו שליט"א רב קהילת קהל חסידים ומרבני העיר אשר עמדו על חשיבות הפצת התורה וכבוד לומדיה ועל מערכת הפצת התורה הענפה אותה יסד ומשמר ראש בית המדרש הרב עזרא ישראלי שליט"א

חלק מייחודו של הערב היה אודות לחלק האומנותי המפואר כאשר גדול הזמר החסידי אברהם פריד הופיע ביחד עם מקהלת מלכות ממיטב שירי הנשמה ושיריו המוכרים והסוחפים והקדיש מהניגונים לידידי בית המדרש ולכבוד התורה.

ראש בית המדרש הרב עזרא ישראלי סיפר בדבריו כיצד הגיע כאברך צעיר לפתח תקווה וביקש לייסד בית מדרש להפצת שיעורים תוך שכולם מביטים עליו כתמוה בכך שהוא "הולך בגדול", הרב ישראלי הזכיר כי גם כשהוא הודיע כי בערב הידידים יופיע ר' אברהם פריד הסתכלו עליו כתמוה שהולך בגדול. הרב ישראלי הסביר לנוכחים שכפי שהם נהנים במיוחד מהערב שלא כמו בערבי הוקרה רגילים בשל העובדה שהוא הלך בגדול כך האור והתורה היוצאים מבית המדרש הם בלתי רגילים לאור המאפיינים.

צפו בגלריה בתיעד אלי קובין

פריד 15 פריד 14 פריד 12 פריד 10 פריד 8 פריד 7 פריד 6 פריד 5 פריד 4 פריד 3 פריד 2 פריד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.