דריסת חומות השבת בפלטרין של מלך: בתי קפה פתוחים בשבת – ירושלים תבער?

 שלשה עסקים בירושלים פתחו בחודש האחרון את שעריהם בשבת. במרכז העיר כבר התרגלו לראות את השלט  "פתוח בשבת" שכבר לא נדיר לראות בירושלים, כך מדווח אתר- mynet

  בית הקפה 'בצלאל' מרחוב בצלאל, שעד כה היה סגור בשבתות נפתח לרווחה ועוד מספר בתי עסק.

  לפני כשש שנים סבלו בעלי בית הקפה מהטרדות מצד חרדים, שנהגו להגיע למקום בימי שישי לפני כניסת השבת ולמחות על כך שהמקום נסגר סופית רק אחרי כניסת השבת.

מאז ימי לופוליאנסקי העליזים  עברו הרבה מים בירדן, בעלי העסק כבר אינם חוששים לפתוח את שעריהם כל ימות השבוע. בשבוע שעבר בית הקפה בצלאל  פתוח בשבת, משמונה בבוקר.

בעלי העסק לא יצאו בפרסום נרחב על הצעד החדש שלהם, אלא סמכו על כך שהשמועה תתפשט מפה לאוזן וברשתות החברתיות והמקום אכן התמלא עד מהרה.

קפה

בעלי העסק מציינים בשיחה ל mynet "ביקשו וזעקו" למקומות שייפתחו גם בסופי השבוע. מנגד, מציינים בעלי בית הקפה, עמד השיקול של החשש מחזרה של ההפגנות שהיו במקום לפני כמה שנים, אך השיקולים בעד הפתיחה בשבת גברו.

שני עסקים נוספים נפתחו בשבת הפאב 'ראש' ברחוב עזה והבר 'טלביה' שמצטרפים לעסקים שפתוחים מרכז התרבות ובתי הקולנוע "שרובר" שבנייתו נמצאת בעיצומה והוא צפוי להיפתח במהלך שנת 2015.

ורק עתה נותר לשאול, איפה הנציגים החרדים והעירייה בכל הסיפור הזה?אלו מעדיפים להתרווח על כורסתיהם בספרא.  ועוד שאלה, איפה העדה החרדית מדוע אנו לא שומעים את קולם שנאלם ונעלם בענין?.

עסקנים שעוקבים אחר העניים הביעו זעזוע ודרשו להלחם בחילולי השבת בעיר "מפירים פה את הסטטוס קוו. יו"ר הועדה למען השבת אומר כי בעקבות כך יצאו החרדים להפגנות וישובו למחות על חילולי השבת בירושלים

תגובות
 
תגובת הרב חיים אפשטין, סגן ראש העיר:  בישיבת הנהלת העיר שהתקיימה לפני למעלה מחודש הורה ראש העיר, ניר ברקת, על הקמתה של וועדה מיוחדת בראשה עומד חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת דגל התורה בעירייה, הרב אליעזר ראוכברגר, המוסמכת  לפתור את בעיית חילולי השבת. בירושלים.  יחד עם כל  תושבי העיר ירושלים אנו ממתינים להצגת מסקנותיה שיעשו סוף לחילולי השבת המחפירים בפלטרין של מלך.

 תגובת עיריית ירושלים: מדובר בעסקים פרטיים. אין שינוי בעמדת העיריה לגבי שמירת הסטטוס קוו בירושלים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שיגיע מחבל לתפוצץ באחת מבתי הקפה שמחללים שבת אמן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אתם כל כך צודקים פה כולם, אצל לאיון זה לא היה קורה, עובדה בגבעתיים זה לא קורה!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עכשיו יהיה ביקור אצל ברקת , כך הדרך מי שביזה את גדולי ישראל זוכה לביקור אולי גם מי במבזה את השבת תלוימה ירצו עסקני "מדרש שמואל" בשערי חסד ירושלים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. נו.. נו.. המחבלים שהעלו את ברקת שיתנו ע"כ את הדין… אני הצבעתי ליאון ואין זה קשור אליי!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. יש להפנות את השאלה למיסדרונות שערי חסד שמה יהיה לבטח הסבר כי אנחנו לא יודעים שיש דעות ששבת זה ביום ראשון וכל אחד הולך אחרי המסורת שלו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב