פרי הביאושים – ישראל ביתנו מאיימת: "אם לא יגייסו את הערבים – נתנגד לחוק פרי"

לאחר הצגת מסקנות  ועדת פרי דרמה חדשה – מפלגת ישראל ביתנו דורשת כי בהצעה החדשה יוכנסו שינויים  שבו  יכללו לבני המיעוטים הערביים, כמו כן  ייקבע סעיף תקציבי שיסדיר ויאפשר את הפעלת החוק.

  השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', אמר כי "על אף שבהצעה הוכנסו תיקונים חשובים שעליהם עמדה המפלגה, וביניהם הארכת משך השירות של חיילי ישיבות ההסדר וקביעת סנקציות פליליות נגד משתמטים. החוק עדיין חסר מרכיבים משמעותיים הן באשר למקורות התקציב למימונו והן בכל הנוגע לשירות בני המיעוטים כשיש לקבוע כבר עכשיו בחוק, כי בתום תקופת המעבר של 5 שנים יגויסו גם הם".

אהרונוביץ' איים כי אם תובא ההצעה להצבעה כבר ביום ראשון הקרוב, בלי שהוכנסו השינויים הנדרשים, הוא וחבריו לסיעה יצביעו נגדו ..

יו"ר סיעת 'יש עתיד', ח"כ עופר שלח, אמר בראיון לערוץ 2 כי "מי שמצפה לחובת שירות בצה"ל לערבים במדינת ישראל, חוטא להם". שלח טען כי העיסוק בגיוס הערבים נועד כדי להתחמק בשאלת גיוס החרדים וכדי להתנגח במגזר הערבי.
"יש היום יותר ערבים שרוצים להיות בשירות האזרחי מאשר מקומות בשבילם, אנחנו שואפים לעודד את זה אבל תמיד במסגרת התנדבותית ולא בכפיה", הוסיף  שלח.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ליברמן צודק בנקודה זאת לא יתכן שידברו על גיוס חרדים ולא לדבר ולצרף גם את הערביים שהם גם כן אזרחי ישראל חבר כנסת עופר שלח מבין את הערבים בסדר יחד עם זאת צריך להבין את החרדים שתורתם אומנותם וזה התרומה בנטל הכי טוב שאפשר לעשות לטובת ביטחות ארץ ישראל חבל נחלתנו

    יניב קצין |
    הגב