איימן עודה ביקר במאה שערים: "שת"פ חרדי – ערבי נגד השוטרים"

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה צפוי להגיע בדקות הקרובות למשרדי "מרכז ההצלה" הנאבק נגד הגיוס. המטרה: לאחד כוחות בתלונות נגד אלימות השוטרים.

שיתוף פעולה חרדי -ערבי: יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הגיע בדקות האחרונות למשרדי "מרכז ההצלה" הנאבק נגד הגיוס. המטרה: לאחד כוחות בתלונות נגד אלימות השוטרים. בפגישה החשאית שהיתה סגורה לתקשורת סוכם על המשך שיתוף הפעולה בין החרדים לערבים בכל הנוגע לאלימות המשטרתית כלפי אזרחים.

מרכז ההצלה הוא ארגון אנטי ציוני שפועל למען בני הישיבות שהסתבכו עם רשויות החוק. מנגד, החכי"ם הערבים מוחים מזה תקופה על יחס אלים מצד המשטרה כלפי בני מיעוטים שנתקלים מול ידה הברוטאלית של המשטרה.

לפני כמה חודשים, בית המשפט שיחרר את כל העצורים שנעצרו אתמול בפשיטה על ״מרכז ההצלה״ במאה שערים. השופטת מיכל הירשפלד נזפה במשטרה על עצם המעצר ״איזו עבירה יש בהתנגדות לגיוס?!״

מפרוטוקול הדיון עולה כי המשטרה ביצעה אתמול את המעצרים ללא צו מעצר. בלי שיהיו בידיה ראיות לפעילות עבריינית מצד העצורים. המשטרה טענה ״הם היו במקום״ השופטת הדפה את טענה ואמרה שלהיות במקום אין בו כל עבירה.

לפי מספר חודשים פורסם תיעוד אלים בו שוטר מג"ב נראה כשהוא משליך בברוטליות מפגין חרדי על הרצפה במהלך הפגנת הענק של העדה החרדית בשכונת גאולה בירושלים. המפגינים מחו כנגד מעצרו של נכד האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק. המפגין נחבט ונזקק לטיפול.

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בתגובה על הסרטון בו נראה שוטר מג"ב בשם בנו ניב משליך מפגין על הרצפה: "שמירה על הסדר במרחב הציבורי חשובה ונחוצה. אך בין זה לבין אלימות ברוטלית על אדם שעל פי הסרטון נראה שלא עשה כלום, שערוריה של ממש. אני קורא למח"ש לפתוח בחקירה ומצפה מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגנה התנהגות שכזו".

במהלך ההפגנה שיצאה משכונת גאולה בירושלים נעצרו 8 מפירי סדר שהתפרעו תוך שימוש באלימות כלפי השוטרים נעצרו.

בהודעת המשטרה נמסר בתגובה:  מדובר בהפרת סדר אלימה במיוחד שהתרחשה בירושלים ע״י מאות חרדים שהתפרעו, חסמו צומת רחובות מרכזי בגופם, תקפו שוטרים והפרו את הסדר הציבורי באזור.

חלק מהמתפרעים אף ידו אבנים וחפצים אחרים לעבר השוטרים. במהלך ההתפרעויות הללו נפצעו 7 שוטרים ונזקקו לטיפול רפואי.

בתגובה, המשטרה נאלצה להשתמש באמצעים לפיזור הפרות סדר ולעצור לחקירה 9 מתפרעים, תוך ניסיון למנוע את המשך ההפגנה האלימה והבלתי חוקית ואת חסימת הצירים.

כבכל אירוע מסוג זה, תיבדק גם התנהלות השוטרים במקום לאור המצב בשטח, הסיכון לכוחות ובהתאם לנורמות ההתנהגות המצופות משוטר בעת אכיפת החוק ושימוש בכוח בדגש על אחד האירועים שלכאורה נראה מהסירטון שהופץ ברשת, כאילו הופעל כח שלא לצורך אכיפה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הנה סיפור אמיתי - של "מסירות נפש - על גיוס השמד"

  סיפור אמיתי – של "מסירות נפש – על גיוס השמד"

  כשאנו מתבוננים בהיסטוריה של עם ישראל, על אף העובדה שהאויבים שלנו בכל דור ודור ניסו לחסל אותנו, (שֶׁבְּכָל דּוֹר וָדוֹר עוֹמְדִים עָלֵינוּ לְכַלּוֹתֵנוּ) בסיכומו של עניין אותן אימפריות היו ואינן, ואילו עמנו הינו העם הנצחי שצלח את כל המאורעות הקשים בעזרת השם יתברך. אי אפשר שלא להתפעל ולהתפעם, כיצד בני עמנו מסרו את נפשם פעם אחר פעם נגד השמד, כדי לגלות נאמנות למי שאמר והיה העולם [הקב"ה] ולא לבגוד בדתינו.

  הנה הסיפור: בשנת ה'תר"ג (למס' 1842) הייתה תקופה קשה לעם ישראל. השלטונות הרוסיים רצו למנוע את לימודי הדת ובנוסף ביקשו לאסור את לימוד החסידות והמוסר. לשם כך כינסה ממשלת רוסיה אסיפת רבנים בעיר פטרבורג. האדמו"ר הצדיק הרב מנחם מנדל שניאורסון (שהיה האדמו"ר השלישי בשושלת אדמו"רי חסידות חב"ד ועמד בראשה בין השנים ה'תקפ"ח ועד ה'תרכ"ו 1866-1827 המכונה ה'צמח צדק' על שם ספרו) גם השתתף בועידה זאת, כנציגם של החסידים ברוסיה. באותה תקופה עברו על הרבי ה'צמח צדק' תלאות רבות, והשלטונות הרוסיים אסרו אותו כמה פעמיםַ בזמן הועידה כדי להכניעוַ להישמעַ לדרישותיהם.

  ואז אירע מעשה נורא בעיר המבצר קרונשטט, הסמוכה לעיר הבירה פטרבורג. בעיר קרונשטט שכנו חיילים רבים של הצבא הרוסי, ביניהם היו גם חיילים יהודים, מדובר בקנטוניסטים, ילדים בגילאי 12 שנים בלבד, שנלקחו בכח הזרוע ונגזלו מהוריהם על ידי הרשויות ברוסיה, וחונכו להיות חיילים נאמנים לצאר ניקולאי הראשון שר"י. אותם ילדים לא הורשו לצאת לביתם, ושוחררו משירותם הצבאי רק בהגיעם לגיל 43 שנים! כלומר, היה עליהם לשרת לפחות 31 שנים רצופות. (חלקם אף נאלצו לשרת יותר מזה!) המטרה היתה כמו שמטרת הגיוס היום במדינת ישראל. דהיינו המטרה הלא מוצהרת הייתה לנצרם ולהשכיח אותם מדתם, ולהעניק להם חינוך צבאי נוצרי ח"ו, מתוך מגמה שבגמר תקופת השירות הם יחזרו ויתערו בקהילות היהודיות, והנחת הייסוד הייתה, כי יהודים חיילים אלו יגרמו להם לשנות את תפיסת עולמם. כמובן, הקהילה היהודית שילמה שוחד בסכומי עתק כדי לבטל את הגזירה- אולם ללא הועיל.

  בסיכומו של עניין, אותם ילדים שנחטפו כמעט ולא זכרו שום דבר מהתורה וממצוות ד' ית' שמו, זה ממש כמו שיש ילדים כאלו היום במדינת ישראל שלא קשורים לדת כלל וכלל. אולי ברוסיה הם בקושי זכרו קטעים מתפילות, ורק עניין היותם יהודים לא נשכח מהם.

  כששמעו, שהרבי ה'צמח צדק' נמצא בפטרבורג ביקשו ממפקדיהם להזמינו לנאום לפניהם. המפקדים נאותו לבקש רשות משר הצבא, ולהפתעת החיילים – השר הסכים לבקשתם. ואכן הרבי ה'צמח צדק' הופיע לפני החיילים היהודים, אמר לפניהם מאמר [חיזוק והתעוררות] מאמר חסידות בנושא התשובה, וגם ציטט להם ממאמרי חז"ל. נוסף על כך, הוא תאר להם את מסירות נפשם של יהודים לקיום התורה, ועודד אותם לשמור מצוות. בסיום דבריו אמר, שכל אדם צריך להתפלל לשלום ארצו ומנהיגיה.

  וכשעמד הרבי ה'צמח צדק' לעזוב את פטרבורג ולשוב לביתו בליובאוויטש, הגיע הדבר לאוזני החיילים, והם רצו להיפרד ממנו. הם מסרו את בקשתם למפקדה הראשית, ואנשי המפקדה נענו להם והודיעו לרבי, שיום שלמחרת יבואו שלושה גדודים של חיילים יהודים להודות לו על הדברי חיזוק ששמעו ממנו, דהיינו על שהואיל לבוא לנאום בפניהם ולברך אותם וכו'. בהזדמנות זו הם ביקשו ממנו להיזהר בדבריו, בטענה ששרי הממשלה פוקחים עליו עין, כי דבריו הנחרצים גרמו לשערוריה גדולה. ואכן למחרת התאספו כשש מאות חיילים יהודים בכיכר גדולה בעיר פטרבורג לשמוע את דברי הרבי ה'צמח צדק'.

  הרבי פתח במאמר [חיזוק והתעוררות] מאמר חסידות, על חשיבות קיום המצוות ועל מעלת התשובה. לבסוף אמר להם, שאם יהודי יעמוד בניסיון של המרת דת ח"ו, הוא חייב למסור את נפשו, ולמות על קידוש השם, ואפילו אם הקיסר בכבודו ובעצמו מבקש להמיר דתם, חייבים למסור את הנפש, ואסור לשמועַ לו. הרבי ביקש לפרסם את דבריו אלה לכל החיילים היהודים. מובן שדברים של הרבי ה'צמח צדק' עוררו סערה גדולה בלב החיילים היהודים, והשאירו בהם רושם עז.

  והנה באחד מהימים, לאחר חמש שנים של שירות בצבא הרוסי הגיע הקיסר בכבודו ובעצמו לבקר את החיילים במחנה הצבאי, כמובן החיילים ביצעו כל מיני תעלולים למצוא חן בעיניו. הקיסר נהנה מתעלוליהם ואז……… שאל לשמותיהם. כשגילה שאלה שמות של יהודים מובהקים בער בחמתו, ודרש מהם להמיר את דתם מיד!!!

  החיילים היהודים סיפרו לקיסר הרוסי על המפגש שהיה להם חמש שנים קודם לכן עם הרבי ה'צמח צדק' ועל הדברים שאמר להם בעד מסירת נפש בפועל. (שאם יהודי יעמוד בניסיון של המרת דת ח"ו, הוא חייב למסור את נפשו, ולמות על קידוש השם, ואפילו אם הקיסר בכבודו ובעצמו מבקש להמיר דתם, חייבים למסור את הנפש, ואסור לשמועַ לו) וטרם הגיב הקיסר ההמום על דבריהם, כולם מיד קפצו לים ומסרו את נשמתם הטהורות לבורא העולם, ומתו על קידוש השם!!!!! ובלבד שלא יאלצו להמיר את דתם ח"ו! אבל לצערינו היום לא מספרים סיפור כזה… בגלל שהם רוצים לחסל הדת ולסלף התורה אצל בני ישיבה בארץ ישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב