יומיים לפני: הפרקליטות עוצרת את הבחירות לרבנות חדרה

יומיים לפני הבחירות לרבנות העיר חדרה, הפרקליטות הורתה למשרד הדתות לעצור את הבחירות לרבנות העיר חדרה – וזאת בשל אי סדרים

יומיים לפני הבחירות לרבנות העיר חדרה, הפרקליטות הורתה למשרד הדתות לעצור את הבחירות לרבנות העיר חדרה

כזכור, בתחילת השבוע חשפנו כאן ב"אקטואליק" על העתירה שהגיש עו״ד אשר דל למנוע את קיום הבחירות לרבנות העיר חדרה עקב תלונות רבות שהגיעו לידיו לגבי תעודות הכושר של המעומד המוביל, הרב ישראל ביטון.

בין הסעיפים בעתירה, מבקש  עורך הדין אשר דל לפסול את המעומדות של הרב המוביל ושנתמך על ידי מפלגת שס ואת כושר הרבנות של הרב ישראל ביטון, בטענה שאנשים מטעמו הוחדרו לגוף הבוחר לרב העיר .

בתגובה שהגישה המדינה בדקות האחרונות לבג"ץ, מתגלה שהיועץ המשפטי לממשלה מסכים שאכן לא ניתן לקיים את הבחירות וכדי לבדוק את טענותיו הקשות של עו"ד אשר דל, נדרשים לו עוד 21 יום לבדיקת הדברים ווהיועץ המשפטי לממשלה הודיע שכמובן שעד בדיקת הדברים לא יתקיימו בחירות לרב העיר חדרה .

נזכיר, כי הבחירות היו אמורות להתקיים ביום חמישי, הזה, כאשר  הרב המוביל להיבחר לרב העיר הוא בנו של רב העיר הרב שמעון ביטון .הרב ישראל מאיר ביטון.

נציין כי נגד הרב ישראל מאיר ביטון, עומדת תלונה כי שידל לרצוח יריב שלו, בכיר בעירייה מטעם ש"ס – כך פורסם השבוע (ראשון) בכאן 11. התלונה למשטרה הוגשה בחודש שעבר נגד הרב ביטון, בנו של רב העיר הנוכחי.

לפי התלונה, הרב ביטון הציע בשנת 2010 לחברו כ-15 אלף דולר בעבור המשימה. חלק מן הכסף הונח על השולחן, והרב הציע לכאורה לחברו לחסל את הבכיר או לשכור שכיר חרב בדואי כדי שיעשה זאת תמורת סכום נמוך יותר – והיתרה תלך לכיסו.

התלונה הוגשה על ידי היועץ המשפטי של המשרד לשירותי דת, עורך הדין ישראל פת. מי שלכאורה הוצעה לו ההצעה מסר באחרונה עדות במשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה בנובמבר השנה נפתחה חקירה. בימים אלו החקירה עודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות מתנהלות. נציין כי משטרת ישראל עושה כל שביכולתה על מנת להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם החשודים".

יש לציין שזהו ניצחון שני של עו״ד אשר דל אחרי שהצליח לעצור את הבחירות לרבנות בית שמש בשל טענות דומות שהועלו על ידיו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.