פרסום ראשון: ב'דגל התורה' יוצאים נגד אלקין

ביממה האחרונה חברי הכנסת של דגל התורה, יחד עם חברי המועצה של המפלגה החליטו לצאת נגד התמודדותו של השר לענייני ירושלים זאב אלקין לראשות העיר, בטענה "שהוא אינו מתאים"

פרסום ראשון: חברי הכנסת של 'דגל התורה' יוצאים נגד השר זאב אלקין – "הוא לא מתאים להנהיג את העיר ירושלים".

הזירה המונציפלית בירושלים מתחממת, וריבוי המועמדים לראשות העיר יחד עם עבודה מואצת של הבכירים שבהם יוצרת לחץ בקרב הפוליטיקאים החרדים שמגיבים בהתאם.

ביממה האחרונה חברי הכנסת של דגל התורה, יחד עם חברי המועצה של המפלגה החליטו לצאת נגד התמודדותו של השר לענייני ירושלים זאב אלקין לראשות העיר, בטענה שהוא אינו מתאים, ועברו הפוליטי ויחסיו הסבוכים עם החרדים בכנסת מעידים על כך.

לדגל התורה מצטרפת גם שס' שלא מעוניינת לראות את אלקין בכס ראש העיר, ומעדיפים את משה ליאון על פניו. כאשר החששות של החרדים מאפשרות שזאב אלקין יכהן כראש העיר נובעות מכמה סיבות אפשריות.

בסביבתם של חברי הכנסת מדגל התורה ושס אומרים כי "התנהלותו הקשה והדומיננטית של אלקין מול השותפים, שבא לידי ביטוי בהזדמנויות שונות, גם כאשר שימש כיו"ר הקאוליציה . אלקין ידוע כפוליטיקאי עקשן, כשהוא מחליט משהו אי אפשר להזיז אותו. לרוב מדובר במעלה חשובה אך בירושלים הנציגים צריכים אדם שיכבד את הכוח הפוליטי של החרדים בעיר שיוכלו לדון מעל השולחן בקידום הנושאים של החרדים בעיר ושלא יחדור בכל סעיף לעומק".

 

עוד טוענים החרדים כי "בנושא השבת, עמדתו של השר אלקין אינה ברורה, רק לאחרונה הוציא השר אלקין  6.5 מליון שקל מתקציב משרדו לחילול שבת המוני ברחבי הארץ. במסגרת תחרות האופנים ג'ירו ד'איטליה שהגיע לארץ ועוררה זעם רב בקרב הנציגים החרדים".

בדגל התורה טוענים כי "חברי מועצה חרדים בעיריית ירושלים ניסו במהלך הקדנציה שלו כשר לענייני ירושלים והממונה על הרשות לפיתוח ירושלים לפעול מולו למנוע חילולי שבת תחת אחריותו, אך טוענים כי לא טרח להפגש עם הנציגים החרדים שפנו אליו ולדון איתם בנושא".

לסיום אמרו בדגל התורה כי "רק כדי ללמוד את העשייה הציבורית בעיר יקח לשר הותיק חצי קדנציה שבו יאלץ לפגוש מעל 200 עובדי עירייה ומנהלי אגפים ועוד שבו לא יהיה באפשרות הנציגים החרדים לעשות בהם דברים לטובת הציבור שלהם – העיר תהייה משותקת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.