פרסום ראשון: בעקבות דברי הרב מאזוז: בבית היהודי שוקלים לפתוח מטה בחב"ד (הקלטה)

פרסום ראשון: בעקבות דבריו של הרב מאזוז נגד חב"ד: בבית היהודי שוקלים לפתוח מטה בחסידות חב"ד, האזינו לדברי הרב מאזוז נגד חב"ד (לפני עשור) שעוררו הסערה

 

בעקבות חשיפת דבריו החמורים של מנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי הרה"ג רבי מאיר מאזוז, נגד הרבי מחב"ד וחסידות חב"ד הערב, שוקלים במפלגת 'הבית היהודי' להקים מטה מיוחד שיפעל להביא קולות מחסידות חב"ד.

"הבית הטבעי לחסידי חב"ד, שארץ ישראל ותורת ישראל יקרה לליבם זה מפלגת הבית היהודי", אומרים גורמים בבית היהודי ל'קוקר'.

"המפלגה היחידה שתשמור על ארץ ישראל בשלימותה ועל תורה ישראל ככתובה, הינה מפלגת 'הבית היהודי'. אין לנו אלטרנטיבה ימנית דתית אחרת", אמרו.

כזכור, לפני חשיפת דבריו של הרב מאזוז, מנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' נגד הרבי מחב"ד, נשבו הרוחות בחסידות חב"ד, שמונה עשרות אלפי קולות פוטנציאליים, לכיוון מפלגתו של אלי ישי, אולם הערב הדברים משתנים ומתברר שחלקים מהחסידות כבר שוקלים שלא להצביע למפלגתו של אלי ישי.

האזינו לדברי הרב מאזוז נגד חב"ד (לפני עשור) שעוררו הסערה

34 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תחשבו מה שונאי הדרך של הרבי עושים וחושבים
  ואולי גם היוזמים של הפצת ההקלטה
  ותעשו הפוך ?
  מה יגידו שונאי הרבי ודרכו = השמלאנים ניצחו

  נחמן |
  הגב
 2. אם נלך לפי דברי השסניקים
  אם על מרן שנפטר אמרו שחזר בו בסוף ימיו (למרות שראינו הקלטה נוספת שלא חזר בו..)
  ק"ו על מרן רה"י
  להבדלבה"ח שחזר בו …
  מה הסיפור??

  את הקשר בן הרב מאזוז לחב"ד ניתן לראות בספר "הפטיש החזק" ג' שיצא לאחרונה

  צדוק |
  הגב
 3. השסניקים התחילו גם עם הקלטות…?
  אז בואו נדבר איתם בשפה שלהם..
  אם על מרן שנפטר אמרתם חזר בו בסוף ימיו… (ראינו לבסוף עוד הוכחה מוחצת שלא חזר בו..)
  ק"ו להבדלב"ה
  מרן הרב מאזוז שליט"א חזר בו..
  מה הבעיה???

  תרגעו |
  הגב
 4. לפני שהבית "היהודי?" הולכים להתקרב לחב"ד, שבנו יראה שיש לו כיפה על הראש! בכל התמונות הוא מופיע באופן שלא רואים אם הוא חובש כיפה ועם ראש מגולח למשעי שלא מתאים להלכה הבסיסית… ובאנגלית אומרים: do not sing victoria…

  יעקב |
  הגב
 5. אם תוך 24 שעות לא תהיה התנצלות, אני אתחיל לפעול בין חבריי להסרת תמיכתנו מפלגת קץ. וזה באמת יהיה הקץ למפלגה הזו!

  מנדי |
  הגב
 6. צריך לחלק בין ביקורת לבין לפסול ציבור שלם לכן אני אמשיך לתמוך ביחד הגם שמצע המפלגה תואם את דעת הרבי ולהבדיל הקהל

  שניאור |
  הגב
 7. כחבדני"ק אני מסיר את תמיכתי מיחד. בסוף אני זוכר שחב"ד תמכה בתשמ"ט בג' רק בגלל ביזיון הרבי!!!!

  מענדי |
  הגב
 8. שטויות… לא מתרגשים מזה … הדרך שלהם זו דרך התורה … נכון ששלימות אהבת ישראל גם צריך אבל ניכר שיש כאן מישהו שדואג שחבד יצביעו לכפירה ופשרות ביהדות או לג' שמוכנים למסור גם את תל אביב בשביל כסף לישיבות… לא נאכל את הלשון הרע הזה… אני מצביעה לאלי ישי האדם הטוב שעוזר באמת לעם ישראל על פי תורה

  גילי |
  הגב
 9. חבד בתגובה : מתגייסים לטובת מפלגת יחד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. עוד ספין שפל מ"בית מדרשו" של גדול התככנים דו רעי

  זמן הגאולה |
  הגב
 11. "בבית היהודי" (מה בדיוק יהודי שם אני לא ממש יודע……..) כרגיל פאתטים ומגוחכים.

  קצת להעמיד דברים על דיוקם ולעשות סדר בדברים:

  א. הדברים הללו של הרב מאזוז נאמרו לפני יותר מעשור (!), ומישהו בחר להוציא אותם מהבויידם לצורכי תעמולת בחירות זולה, והכל כמובן אך ורק מהסיבה שרובם המוחץ של חסידי חב"ד תומכים ובצדק במפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי.

  ב. בניגוד לרושם שנוצר מהכתבות, ולפיו מצטייר שהרב מאזוז הוא כביכול אנטי-חב"ד מובהק, הרי שכל מי שמכיר את הרב מאזוז ואת פועלו קצת יותר, יודע היטב שהרב מאזוז הוא דווקא מעריץ גדול מאד של הרבי מליובאוויטש ואף זכה להתברך מפיו הק' בברכה שבזכותה ניצלו בזמנו חיי אשתו והיא זכתה לחיות עשר שנים נוספות. אך ורק בזכות הרבי.

  ג. אמנם נכון, וזה בכלל לא חדש, שהרב מאזוז חלוק על חלק לא קטן ממנהגי חב"ד בנושאים שונים (שינה בסוכה, סעודה שלישית, תפילה בשעה מאוחרת, אכילה לפני התפילה, פאה נוכרית, מקווה ועוד ) ואף כתב על כך בעבר, והרב וולפא כתב על כך לפני 13 שנה ספר חשוב מאד בשם "ותרה יבקשו מפיהו", שבו הוא משיב אחת לאחת לכל ההשגות שהעלה הרב מאזוז בקשר לחב"ד ומבהיר כיצד הכל מתיישב עפ"י ההלכה ואינו סותר במאומה ח"ו את הרמב"ם ושאר פוסקי הדורות.

  ד. חילוקי הדעות הללו כאמור, אינם משנים במאומה את יחסו החם והאוהד של הרב מאזוז כלפי הרבי וגם כלפי רבבות חסידיו ואת ההערכה הרבה שאותה ביטא לא פעם כלפי פועלה של חב"ד בהפצת יהדות לכל חלקי העם, זיכוי הרבים במצוות ואהבת ישראל. ולכן כל הפרסומים המתוזמנים היטב הללו שעולים בשעות האחרונות הם קשקוש אחד גדול, ואם אותם עסקנים שהפיצו זאת הערב באמת חושבים שזה יגרום לאיש מאיתנו לפקפק ח"ו בתמיכתנו החד משמעית במפלגת 'יחד' – אז יש לי דבר אחד לומר להם: אתם פשוט מבזבזים את זמנכם לריק…….
  '
  ה. 'יחד' זוהי המפלגה היחידה שדוגלת ללא פשרות בכל שלושת השלימויות של הרבי – שלימות העם, שלימות הארץ ושלימות התורה – ללא יוצאת מהכלל, וברשימת 'יחד' מופיע ברוך מרזל הי"ו שהוא יהודי בעל מסירות נפש שאין לה אח ורע ואין כדוגמתו בכל המערכת, ובנושאים כמו שלימות הארץ ומיהו יהודי ברוך מרזל הוא ממש מייצג מובהק ביותר של הקו של הרבי. ולכן לכל חב"דניק שבקיא בהוראותיו הק' של הרבי בנוגע לבחירות – אין בכלל ספק בנוגע לכך שהפעם עלינו להצביע אך ורק למפלגת 'יחד' (אותיות קץ), ושום פרסום מתוזמן שכזה (שלאף אחד מאיתנו זה לא חדש שהרב מאזוז חולק על כמה ממנהגי חב"ד) לא ישנה את הצבעתינו…….

  גלעד |
  הגב
 12. לא בוחרים ברב בוחרים בדרך!

  ברור שמה שהרב אמר זה לא משנה כלל כי:
  1. מה שהרב מזוז אמר ידוע בחבד כבר לפני הבחירות, ישנם רבנים המשתייכים לש"ס וכן לג' שדיברו גם הם בחריפות גדולה נגד חבד אז מה?!. הרב דיבר על דברים השנוים במחלוקת בין הרבה רבנים וזה טבעי לגמרי,
  2. חבד בוחרת באיחוד טכני שיעזור על שמירת ארץ ישראל
  3. האידיולוגיה בחבד היא התכלס ולא מה אומרים.
  התכלס הוא שמירת ארץ ישראל ואיחוד טכני עם כל הירא לדבר ה', מפלגת יחד חרטה על דגלה את שלמות הארץ, התורה, והעם. שכידוע זה 3 הדברים שהכי חשובים לחסיד חבד.
  ונסיים בברכת הצלחה רבה למפלגת יחד!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 13. אני אגיד לכם יותר מזה לכל אלה ששוקלים לא להצביע לישי ומרזל.
  אז אני אזכיר שהרבי אמר המפלגה החרדית לדבר השם: ורק יחד עונה לההגדרה הזו.
  ואני אחדד: גם לו יצויר מה שלא קרה ולא יקרה ולא יכול להיות וגם אם כן ניתן לראות זאת כמחלוקת שכוונתה לשם שמיים. אז עדיין יש להצביע רק להם ולא ח"ו לבנט או לאחרים שמערער את ביטחון ישראל ועל כל השאר אין מה לדבר בכלל. מכיוון שמה שחשוב זה העמדה הפוליטית שלהם ותו לא. נ.ב.וגם כל ענין האחדות כדברי הרבי יש הרבה אם לא הכל שם שהם דברים שדווקא כן כרצונו של הרבי.

  אבי |
  הגב
 14. חבדניקים שתומכים באלי ישי אחרי הדברים המטורפים שהשמיע הרב מאזוז, הם פשוט חולי נפש. אין מילה אחרת. הרב מאזוז יצא נגד כל אדמו"רי חב"ד ומנהגי חב"ד, בצורה הכי גועלית שיכולה להיות.

  עמי |
  הגב
  • הרב מזוז שומר על כבודם של אדמו"רי חב"ד והוקיע את כל השקרנים המשקרים בשמם של האדמורים

   יצחק |
   הגב
  • כנראה לא שמעת
   או לפחות לא הקשבת את דבריו
   אני לא חבדני'ק
   אבל אוהד מאוד את חסידות חב"ד
   לא רוצה לחשוב איך היה נראה העולם היהודים בעולם ללא חב"ד

   אני בוחר מה שחב"ד בוחרים תמיד
   והפעם אני בוחר יחד

   נחמן |
   הגב
  • מטורפים? עדיף להצביע ג'? אני חושב שמנהיגם הרוחני של דגל התורה (שך למי שלא הבין…) אמר על חב"ד דברים חמורים הרבה… הרב מזוז מעריץ את הרבי שליט"א, וגם אם לא, הוא היחיד שישמור על שלשת השלימויות -.שלימות התורה העם והארץ
   מה שבטוח – מי שמצביע ג' מצביע בעד חלוקת ירושלים

   מענדל |
   הגב
 15. המשיחיסטים ובעד הרבי ע"ה הוא היה גם אצל הרבי ובסך הכל הוא מביע את דעתו באומץ מה דעת הרבי באמת על פאה נכרית. סערה בכוס מים.

  מה רוצים ממנו הוא נגד החבדניקים |
  הגב
 16. רב מאזוז תקף בסך-הכל את מי שבחב"ד כבר תקפו והוקיעו כבר לפני שנים ארוכות!!

  הקשר שבין הגר"מ מאזוז לחב"ד – ידוע ומפורסם, ולמרות מחלוקות שונות בהלכה, הערכתו והערצתו לרבי מלובביץ' אינה חידוש ואינה מתחילה מהיום, צר לנו על הנסיונות לתקוע טריז שקרי בין הרב מאזוז לחסידות חב"ד המפוארת.
  דבריו של הרב מאזוז מפורסמים ומוכרים מאוד, הרב יוצא כנגד אותם בודדים שהקצינו לעטר את הרבי בתארים השייכים לבורא עולם, אותם אלו שגם חסידי חב"ד עצמם, ואף המשיחיסטיים שבהם, הוקיעו אותם מתוכם (ע"ע מאיר ברנס והרב לוי ביסטריצקי זצ"ל מצפת), כידוע.
  בדבריו נוגע הרב מאזוז במס' נקודות שהעיקרית שבהם היא כנגד דרשה מסוימת ומאמר שנכתב כדי לשכנע נשים הלובשות כיסוי ראש מלא (מטפחת) להחליף לפאה, ותולים שכך היתה דעתו של הרבי, ועל כך מגיב הרב מאזוז שהוא ראה כמה תשובות של הרבי שכותב להקדים "כיסוי ראש או פאה", וגם אם סבר שיש להעדיף פאה, זה אולי רק באמריקה שבלי פאה לא ישימו שום כיסוי.
  עוד תוקף הרב כל מיני הנהגות כביכול הם "הלכה למשה מסיני", בהזכירו שאף שיש ללמד זכות שאולי הנהגות אלו נאמרו בחו"ל מסיבות מסוימות, מ"מ אין בידו של אף אחד לעקור את ההלכה המסורה לנו מדור דור. וגם אם ישנם איזו חילוקי הלכות והבדלי ניואנסים דקים, כמו כל מחלוקת הלכתית, זו דעתו של הרב, שאותה הוא אומר ללא חת.
  ​בשונה מהמופיע בכותרות, כביכול הרב מאזוז תוקף את חסידי חב"ד, הרי שהקלטה זו גם היא מצטרפת לדרשות נוספות, בהם ניתן לשמוע את הערכתו של הרב מאזוז לרבי מלובביץ' זצ"ל ולחסידי חב"ד בכלל.
  ומה שהוצג כביכול הרב אומר על חסידי חב"ד שהם "מטורפים" – זהו שקר גס, הרב תוקף רק את אותם בודדים שמכתירים את הרבי בתואר "בוראנו", ואת כותבי אותו מאמר, הטוענים בשמו של הרבי טענות סרק. ועליהם הוא מתבטא "כותבים דברי הבל", "הם לא יודעים כלום" וכדומה, אבל ח"ו לא על הרבי מלובביץ' ורבבות חסידיו בכל רחבי העולם, שאין לנו אלא רק להתקנא בזכויותיהם הרבות.
  אמת מארץ תצמח, והדברים מדברים בעד עצמם!!

  ארז |
  הגב
 17. בנט בעד פשרות בגיור והקלות בנישואין -חבל על הזמן לפתוח מטה בחבד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 18. כשרב מסוים דיבר נגד הרבי מילובוויץ כעס הבבא סאלי ואמר :"מה לזבוב קצוץ כנפיים לנשר גדול בשמים?!"

  רחל |
  הגב
 19. הרב הזה זה שטרנבוך שהוציא ספר נגד כיסוי ראש והוא היה נגד הרבי מחב"ד.
  הרב מזוז דיבר נגד הזרם המשיחי של חב"ד, ולא נגד חב"ד שדוקא היה מקורב אליהם.

  אשר |
  הגב
  • ברור, רק המשיחיסטים לא ישנים בסוכה ולא אוכלים סעודה שלישית….

   מענדל |
   הגב
 20. מחר בטח יוציאו דרשה חדשה שהרב מאזוז משבח את הרבי. זה כבר לא ישנה לי כלום. אני מכבד את כולם, אבל אחרי דברים כאלה נגד הרבי אני לא יכול להיות שייך למפלגה הדפוקה הזאת. גם ככה היה נראה לי סתם עירבוב של מסוכסכי ש"ס. ספרדים שלא קשורים אלי בגרוש.
  מה שכן…
  לבית היהודי אני בטח לא יכול להצביע, למרות שהם ימין. תכלס, לא נשאר למי להצביע. או שנמנע מבחירות, או שנצביע לג'. זה מה שאני ורוב חברי בחב"ד נעשה.

  תמים |
  הגב
  • ובג' חולים על חבד הא? שכחת הרב שך של ג מה הוא חושב עליכם?
   אז מה אז הוא דיבר נגד פריצות מישהו מכם מסכים על פריצות?
   אפילו אצלכם בחבד הרבי והרבנים נגד פאות פרוצות

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • אנחנו יודעים טוב מאוד מי זה מרן ראש הישיבה הגאון הגדול הרב מאזוז, אתם יודעים שאמר הרב מאזוז שרק בזכות הרבי מלוואויטש הוא עומד היום על הרגליים. בשיחה שהיתה עם אחי עמי מימון השדרן הרדיו בקול ברמה אמר לו שאילולי שהיה הולך לרבי איני יודע אם הייתי מבריא, אם אשתו של הרב היתה מחזיקה מעמד….. יש כלל יפה שאומר שמי שמעיר הערות מעטות זה אומר שהוא אוהב ומי שמעיר הרבה הערות או שלא מעיר בכלל זה אומר שהוא שונא!!!
   אם הרב מאזוז לימד בחב"ד כמה שנים טובות ולימד תניא, ובקי בכל התניא… אם הרב מאזוז יצא על מי שדיבר נגד הרב עדין שטיינזלץ ואמר שמי שדיבר עליו הוא רק מאותם החולקים על חב"ד, והוא רימז על הרב שך, וחבל שיצאו עליו הוא כתב פירוש נפלא… אם במה שהוא אמר שמי שרוצה ללמוד דרך מוסר ילמד מחבד שהולכים אחרי רבם בעיניים עצומות… ועוד כהנה שבחים. רק יחד…..

   מנדי מימון |
   הגב