פרסום ראשון: גיוס בנות על שולחן ועדת חוץ וביטחון

בעוד כלי התקשורת החרדיים עסוקים עם חוק המרכולים בשבת, שנועד להסדיר את נושא שמירת הסטטוס קוו בערים חילוניות, בעיה גדולה הרבה יותר עומדת לפתח הח"כים החרדיים

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת תתכנס ביום שלישי בשעה שתיים בצהריים לדון בתקנון הגיוס למיועדות לשירות צבאי, בייחוד על הסעיפים המקנים פטור לבנות על רקע דתי. או בלשון העם – גיוס בנות. החוק יעלה לדיון ואף כבר התקיימו מגעים בנושא.

בעוד כלי התקשורת החרדיים עסוקים עם חוק המרכולים בשבת, שנועד להסדיר את נושא שמירת הסטטוס קוו בערים חילוניות, החוק הבעייתי ביותר שבהגדרתו מסמן את הקו האדום האחרון והראשון של הציבור החרדי מול המדינה, החוק היחיד עליו יש תמימות דעים בין כל גדולי ישראל כי מדובר ב"ייהרג ובל יעבור" – יעלה לדיון ביום שלישי בוועדה.

בלוח הזמנים של וועדת חוץ וביטחון באתר הכנסת נכתב כי ביום שלישי ה-02/01/2018 ט"ו בטבת תשע"ח בשעה 14:00 תתכנס הוועדה המשותפת לוועדת החוץ והביטחון ולוועדת החוקה, חוק ומשפט לעניין תקנות בנושא הוועדה לבחינת פטור שניתן למיועדת לשירות ביטחון. תקנות שירית ביטחון (סדרי הדין בוועדה לבינת פטור מטעמי הכרה דתית והרכבה) (הוראת שעה) התשע"ח-2017.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.