פרסום ראשון: דרעי צפוי לעבור לשכונת הר שמואל

לאחר שהורשע בפרשה הקשורה לשכונת הר שמואל, לקוקר נודע כי יו"ר שס, השר אריה דרעי צפוי לעזוב את שכונת הר נוף לטובת דירה חדשה אשר רכש בשכונת הר שמואל.

הר שמואל. זה השם של השכונה הנמצאת בפאתי שכונת רמות סמוך ונראה לקברו של שמואל הנביא. שמו של יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי כבר נקשר בעבר בשכונה זו. האם שמו של דרעי עומד להקשר בקרוב שוב עם שכונה זו?

ממידע מבוסס מאוד שהגיע לידי "קוקר" עולה כי השר אריה דרעי עתיד לעזוב בקרוב את שכונת הר נוף בה הוא מתגורר כעת, לטובת דירה חדשה בשכונת הר שמואל. יודגש באופן ברור כי לא הוכח כל קשר בין הרשעתו בעבר של דרעי בפרשיה שנקשרה לשכונה זו לבין מעברו הצפוי להתגורר בשכונה.

מדוע מבקש דרעי לעזוב את שכונת הר נוף? מוקדם יותר השנה התפרסם דיווח כי הוא מעוניין לעזוב לטובת מעבר לדירת ענק בשכונת גבעת שאול הירושלמית. חשיפת הסיפור המלא מאחורי הדירה שכביכול נמכרה לאחיו, שלמה דרעי אך נשארה רשומה על שמו של אריה בטאבו הביאה לביטול מעברו לשכונה.

כזכור, בזמנו פורסם בגלובס כי הסתיימה בנייתו של בניין חדש בשכונת גבעת שאול בירושלים, ששייך למשפחה. בבניין, הממוקם ברחוב דוד הראובני 23, שתי קומות ו-5 דירות בלבד. הדירות הרשומות כיום בטאבו על שמו של אריה דרעי ורעייתו יפה, צפויות ככל הנראה לעבור בקרוב לבעלות האח שלמה דרעי וארבעת ילדיו, שרכשו את זכויותיהם של אריה ויפה דרעי ביולי 2013.

על פי הדיווח, הבניין המדובר הוא חלק מקבוצת רכישה גדולה יותר, שרכשה קרקע המיועדת להקמת 88 דירות, אשר אליה הצטרפו בשנת 2010 אריה ויפה דרעי שרכשו את הזכויות להקמת 5 דירות מתוך הפרויקט. למרות שכבר לפני שנתיים חתמו האחים דרעי על עסקה למכירת הזכויות במגרש, אלה טרם נרשמו על שם שלמה דרעי וילדיו, ואף לא נרשמה עדיין הערת אזהרה לטובת הרוכשים.

ממשרד עו"ד שלמה דרעי נמסר בתגובה לגלובס כי "מדובר בעסקת מכר של מגרש משנת 2013 שדווחה כדין לרשויות מיסוי מקרקעין והושלמה ברשויות המס – כך שהיום הנכס מופיע ברשויות המס על שם שלמה דרעי וילדיו. מאז ביצוע העסקה הייתה קיימת מניעה לבצע את הרישום בלשכת רישום המקרקעין בשל משכנתאות שנרשמו לטובת הבנק המלווה, שהעמיד את המימון הבנקאי לקבוצת הרכישה.

"בנוסף, בחודשים האחרונים פועלת הקבוצה לרישום הבית המשותף, ובמסגרת תהליך רישום הבית המשותף נתן המפקח על רישום המקרקעין הוראה אשר מנעה את אפשרות ביצוע כל רישום בנוסח עד להשלמת רישום הבית המשותף. עם השלמת רישום הבית המשותף פנינו לבנק המלווה בבקשה לקבלת שטרות למחיקת המשכנתאות הרשומות על הנכס. עם קבלת השטרות, נשלים את הרישום על שם הקונים".

את הסיבה לכך שלא נרשמה הערת אזהרה לטובת שלמה דרעי וילדיו הסבירו כי "בשלב זה, רישום ההערות היה מסרבל את הליך הרישום הסופי, ולכן העדפנו לקדם את הרישום הסופי מבלי לרשום הערות". בנוסף הודגש כי "השר דרעי מימן את רכישת המגרש בהלוואת משכנתא על ידי שעבוד דירתו ברחוב הקבלן בשכונת הר נוף".

מדוע אכן מבקש דרעי לעזוב את השכונה? ירדנו לשוחח עם תושבים בהר נוף שטענו באוזנינו כי אכן נראה שאריה דרעי החליט לעזוב את השכונה. חלק משכיניו אף סיפרו לכתב "קוקר" כי דרעי אף הפסיק להגיע לתפילות בבית מדרשו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ברחוב הקבלן בשכונה שבעבר הייתה שכונת היוקרה בה התגוררה הצמרת הש"סית, אך נראה כי כעת היא מאבדת מיוקרתה.

עד לשעת פרסום הידיעה לא זכינו לקבל את תגובת דרעי או את תגובת ש"ס. הפנו אותנו מדובר אחד לשני, ונענו בתשובות מתחמקות בסגנון: "לי לא ידוע דבר". כאשר יחליטו להגיב על הידיעה, נשמח לשלב את תגובתם בגוף הכתבה.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעקי בראיון לאילנה דיין ב- 2011 לפני שובו לדעשס: "אנחנו בנינו את מרן"

  היום הוא בונה את מרן החדש שלו, הבובה הצייתנית שמינה לו, הפולטיקאי יצחק יוסף, בסיוע זרזיר כהן מערוץ הדרדרות ובסיוע עשרות נוכלים נוספים מרחבי הארץ, שמוציאים עלונים כל שבת עם עמותות פיקטיביות, בינהם ניתן למנות את אייל ערממי מהר חומה ירושלים, ועוד עשרות נוכלים פחות מוכרים.

  זרזיר כהן הבנאי |
  הגב
 2. הספר "קללת דרעי", הסודות שלא סופרו על הפרשה הפלילית האפילה ביותר בתולדות הפוליטיקה בישראל

  הספר לא לבעלי לב חלש.

  הספר לא לבעלי לב חלש. |
  הגב
 3. מאיפה יש לו כל כך הרבה כסף???????????????????

  דירות ועוד דירות, ולכל בן ובת שלו עוד 3 דירות, שבוודאי הן שלו. וכי מניין לילדיו כסף לכל כך הרבה דירות??

  הרי הוא לא הצליח בביזנעס, כך הוא אמר.

  כנראה, כספי שוחד שלא עלו עליהם. או קומיבנה אחרת שעשה כשהיה שר הפנים, כפי שפירסם שסניק לשעבר בפסייבוק. וכך עבדה הרמאות: בהיותו ממונה על ועדת תיכנון ובנייה, הוא ידע את הקרקעות העומדות להפשרה. קנה אותן בגרושים, תוך כדי הטעיית המוכרים, שאם היו יודעים על שוויה האמיתי לא היו מוכרים בגרושים. ובסוף מכר את זה בהון תועפות. וכמובן, הכל נרשם על שם חברים, והם מבצעים את העיסקאות המפוקפקות עברו, כמו בן ציון רייך או מיליונר אחר. ובסוף מתחלקים בשלל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. שיהנה, מגיע לו 100 דירות!!!

  ושהקנאים, יקנאו…

  אין על אריה!!!

  יצחק |
  הגב
  • אתה גנב!!!

   הוא ישר

   הוא יהנה ויהנה, בלי גבול, ואתה תמשיך לקנא…

   יצחק |
   הגב
   • דרקי נהנה על חשבון קולך טמבל הלא אתה עבורו עדר אספסוף
    לאדם כזה הייתי יורק בפרצוף
    אתה תצביע לו ותסתפק ב1800 ש"ח של הכולל
    הוא הזבל הזה ארוחת צהרים שלו זה המילגה שלך
    כמובן הכל בשם התורה וגדולי תורה
    כסףףףףףףףףףףףףףףףף זה המוטו של שס

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב