הגר"מ קסלר: "אסור לשנות את שמה של מודיעין עילית לאיילת השחר"

המרא דאתרא של מודיעין עילית הגר"מ קסלר התבטא לפני זמן קצר כי אין לשנות את שם העיר ל"איילת השחר". רב העיר מו"ע הגר"מ קסלר הביע תמיכה בעמדת סגן ראש העיר טוביה פריינד ומתנגד לשינוי שם העיר, מלבד הטיעונים שהועלו בישיבת המועצה, יהיו גם שאלות הלכתיות לגבי כתיבת שם העיר בכתובות ובגיטין. ויש להשאיר את השם 'מודיעין עילית'

המרא דאתרא של מודיעין עילית הגר"מ קסלר התבטא לפני זמן קצר כי אין לשנות את שם העיר ל"איילת השחר". הגר"מ קסלר התבטא בנידון חריפות ואמר כי שינוי שמה של מודיעין עילית עלול לגרום בעיות רבות בגיטין וקידושין, כפי שהיה עם שינוי שמה של קריית ספר למודיעין עילית.

רב העיר מו"ע הגר"מ קסלר הביע תמיכה בעמדת סגן ראש העיר טוביה פריינד ומתנגד לשינוי שם העיר, מלבד הטיעונים שהועלו בישיבת המועצה, יהיו גם שאלות הלכתיות לגבי כתיבת שם העיר בכתובות ובגיטין. ויש להשאיר את השם 'מודיעין עילית'

כזכור, אתמול התחוללה סערה סערה במהלך ישיבת מועצת מודיעין עילית במהלך הדיון על שינוי שם העיר ל'איילת השחר'.

צפו בתיעוד

לאקטואליק נודע כי חלק מחברי המועצה הביעו תמיהה על ההחלטה. סגר"ע מ"ע טובייה פריינד אמר בישיבה המועצה בה הוחלט על שינוי שמה של מודיעין עילית ל"איילת השחר": "אם יהיה רשום על כל הפחים איילת השחר זה ביזיון גדול". פריינד ציין כי אם ר' חיים נתן את ברכתו – אז גם הוא תומך. גוטרמן אמר לפריינד כי ר' חיים אמר שהאדמה של מודיעין עילית הוא קודש קודשים.

ח"מ נחמן ניימן טען בישיבה כי: "התושבים לא יתרגלו לזה". לבסוף, ראש העיר גוטרמן הציע: "נביא לאישור המועצה. ואז נבדוק מבחינה משפטית". כאמור, חברי המועצה החליטו לאשר את ההחלטה פה אחד ללא מתנגדים.

חבר המועצה טוביה פריינד הרים את קולו בישיבה, והביע תמיהה על החלפת השם "לאחר שהחלפת השם קיבל את ברכתו של הגר"ח שליט"א, כמחזיק תיק חינוך ותרבות אני מציע שבמקביל להחלפת שם העיר להקצות משאבים כדי לקיים את צוואתו של הרב שטיינמן זצ"ל ולהקים מפעל משניות, כפי שכתב צוואתו ללמוד לעילוי נשמתו, ולא להתעסק בהנצחות שספק אם יאושרו בועדת השמות".

לפני מספר חודשים פרסמנו כי ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן פנה ליו"ר שס אריה דרעי בבקשה להחליף את שמה של מודיעין עילית לאיילת השחר – ע"ש של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן, וזאת מכיוון שהרב שטיינמן תרם לעיר בכל צעד ושעל. מבחינה משפטית לא נראה שועדת השמות תאשר את ההחלטה וזאת משום ששם דומה יש כיום ביישוב איילת השחר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.