פרסום ראשון: הגר"ש עמאר מתערב במחלוקת הספרדית

הגאון הרב שלמה משה עמאר, החל במגעים בשעות האחרונות בניסיון למנוע את הרחבת המחלוקת בין מפלגת ש"ס לתנועת 'יחד. הרב יצר קשר עם בתי הרבנים וביקש מהם להימנע מלתקוף בחריפות את נציגי התנועות

הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון הרב שלמה משה עמאר, החל במגעים בשעות האחרונות בניסיון למנוע את הרחבת המחלוקת בין מפלגת ש"ס לתנועת 'יחד.

ל'אקטואליק' נודע כי מרן הרב עמאר הפנה לביתו של מרן ראש הישיבה הגאון הרב מאיר מאזוז, וכן לביתו של ראש ישיבת פורת יוסף מרן חכם שלום הכהן, בבקשה להימנע מלתקוף בחריפות את נציגי התנועות, ולמנוע את האמירות הקשות שנאמרו השבוע כלפי שלוחי דרבנן, שעלולים לשוב במוצאי שבת הקרובה.

בימים האחרונים נראה כי חלום השלום הספרדי הולך ונגוז, וזאת בשל החלטתו של דרעי להתנגד להצעת החוק להורדת אחוז החסימה – מה שאילץ את אלי ישי לצאת לתקשורת ולהשיב אש.

בשורה של ראיונות שהעניק ישי לכלי התקשורת תקף את דרעי בחריפות ואמר כי "הוא מבזה את מורשת מרן". בעקבות הדברים החריפים, חכם שלום תקף במרומז את ישי בדברים שנשא בביתו בפני חברי ש"ס, מה שהביא לתשובת המשקל של הגר"מ מאזוז שגיבה את יו"ר יחד אלי ישי .

בראיון לגלי ישראל תקף ישי את יו"ר שס ואמר כי "דרעי גילה בזה שנאה אישית, בהתנגדותו לחוק להורדת החסימה, כשעלה החוק שנועד לחסום את כניסתו של דרעי עקב הרשעתו בעבר, הוא לא התנגד".

לשאלה מה מרן היה עושה כעת השיב ישי,"כי דרעי נכנס רק בזכות שהעריכו שהוא יצליח להביא מחדש את ה-17 מנדטים, היום אם מרן היה רואה את המצב הקשה בסקרים, כמו גם את הרשלנות בעניין השבת והרפורמים. הוא לא היה משאיר אותו".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלי ישי איש קנאי ונבל.

  איפה הדעת תורה נעלמה????
  שאלת מי בראש שטרדה את יורבעם טרדה גם את אלי ישי.רק חבל שהוא מושך איתו את הרב מזוז

  איתן |
  הגב
 2. מרן הראשון שהיה מעיף זה אותך אלי

  יכול להיות שגם את דרעי.. אבל מרן נלחם בכל כוחו במי שיצא נגד שס… והיה נלחם בך באותו צורה בדיוק… אם כבר תשמע מרן שאמר לשמוע בקול חכם שלום ולא לעבור על דבריו

  ספרדי |
  הגב
 3. דרעי לא יכול בלי מריבות והתקפות

  דרעי מעוניין בהמשך הפילוג והוא הוכיח זאת בשבוע החולף

  ישראל |
  הגב