פרסום ראשון: המועמד המוביל לרבנות טבריה נפסל

כשבוע לפני הבחירות לרבנות טבריה החליטה הועדה המסדרת לפסול את המועמד המוביל לרבנות

בעוד כשבוע אמורים היו להתכנס 16 חברי הגוף הבוחר ולבחור את רבה של טבריה, אך אמש הוגש בג"ץ על ידי מספר עסקנים בכדי למנוע את הבחירות.

הערב התכנסה הוועדה המסדרת של הרבנות בעיר, ולאחר שבחנה את הטיעונים החליטה לפסול את הרב שלמה דידי – מועמד מוביל בעיר לתפקיד. יש לציין כי שמו של הרב דידי אוזכר כמי שצפוי לזכות ברבנות טבריה – וזאת לאור תמיכתם הצפויה בו של 8 מנציגי הגוף הבוחר.

ההחלטה לפסול את הרב דידי הגיעה בעקבות בקשתם של שלושה מחברי הוועדה שטענו כי לרב אין מספיק תעודות בכדי להתמודד על רבנות העיר.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי הגיב להחלטת ועדת הבחירות לבחירת רב לטבריה, לפסול את הרב שלמה דידי שליט"א מהתמודדות בבחירות. "החלטה ידוע מראש שרק חיזקה את טענותיי בתביעת הבג"ץ שהגשתי אתמול דרך עו"ד אשי דל. מדובר בוועדת בחירות מכורה מראש ומזוהה פוליטית. לא סביר שאחרי חוות הדעת של פרופסור עו"ד אביעד הכהן שקבע שהרב שלמה דידי עומד בכל התנאים להתמודד ולהיבחר לרב העיר תבוא הועדה ותחליט בניגוד לחוות הדעת של פרופ' הכהן.

החלטה זו נגד הרב דידי מחזקת אותנו בדרישתנו מבגץ לפזר את ועדת הבחירות אם יהיה צורך בכך, נעתור לבית המשפט גם נגד פסילתו של הרב דידי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.