פרסום ראשון: המלחמה נגד כרמל עולה שלב – ההכשר יוסר מעסקיו

לאחר המהפך ב'שארית ישראל' הכשרות מסירה את אחריותה מעסקיו של כרמל לאחר שפתח חזית נגד הכשרות. החרם על כרמל בדרך? הפרטים.

לאחר השלמת המהפך בכשרות 'שארית ישראל', מנחם כרמל בעלי צרכניית 'בר כל' סירב לקבל את השגחת הכשרות במתכונתה החדשה ופתח מערך כשרותי חדש המורכב מכמה כשרויות כפי שדווח כאן בהרחבה מוקדם יותר.

מחר ב'יתד נאמן' תפורסם מודעה מטעם מערכת הכשרות שתבשר על הסרת הכשרות מרשת 'בר כל' בשל מהלכיו של כרמל נגד הכשרות, ובשלב הבא תסיר הכשרות את השגחתה גם מאולמות 'היכלי מלכות' ו'כליל מלכות' שבבעלות כרמל.

בלעדי בקוקר: המודעה שתפורסם מחר ביתד נאמן

בר כל כשרות
גורמים בכירים במערכת הכשרות אומרים ל'קוקר' כי קודם ההחלטה על הסרת הכשרות, התקיימה התייעצות של חברי הבד"ץ אצל הגר"ח קנייבסקי שהורה תחילה להזהיר את כרמל מדין "אין עונשין אלא אם כן מזהירין", ולאחמ"כ להסיר את הכשרות.

המאבק בין כרמל לגורמים חרדים קיים בחזית נוספת. אם בתחילה היה נראה כי מאבקו של מנחם כרמל מרשת בר-כל מתמקדת נגד בד"ץ 'שארית ישראל' בלבד, כעת מסתמן כי המאבק מתרחב וכי רשת בר-כל מתנגדת אף להכשר הרבנות המקומית המהודרת של מודיעין עלית בראשותו של רב העיר הגאון הרב מאיר קסלר.

 

 

 

ההתנצחות של כרמל נגד רבנות מודיעין עילית החלה עם הודעתו של כרמל כי מעתה הירקות הנמכרות בחנויות שבבעלותו יהיו תחת השגחת בד"ץ העדה החרדית וכמנהג ירושלים הסוברת שיבול נכרי אינו קדוש בקדושת שביעית, למרות העובדה שרובם המוחלט של תושבי העיר מקפידים על שמיטה כדעת החזו"א ובנוסף, מלבד בר-כל, כל חנויות העיר ללא יוצא מן הכלל, משתמשים בהכשר הרבנות המקומית.

למערכת 'קוקר' נודע, כי בקרב חוגים נרחבים נערכים למסע החתמות בדרישה חד משמעית לבעל הרשת, מנחם כרמל, להוסיף את כשרותם המהודרת של ק"ק מודיעין עלית, וכי לא יתנו את ידם לפרצה החמורה, של הנהגת מנהגי והלכות השמיטה כשיטת ירושלים במקום הנוהג כשיטת החזון איש.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הוא הסיר את ההכשר מסניפיו, כבר פורסם לפני שבועיים
  איפה אתם חיים.

  אל |
  הגב
 2. חייבים להחרים אותו על השוד הגדול שהוא לוקח כסף על מינוי השליחות..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. תבדקו לפני שאתם מפרסמים שטויות, כרמל הכניס את הבד"צ אבל במקביל גם כשרות של הרב גרוס שמחמיר את כל חומרות החזון אי"ש.

  האיש שבקיר |
  הגב
 4. אם הוא היה רוצה לנהוג כמנהג ירושלים אז למה חילק לכל הסניפים בארץ (כולל אותם מקומות שאינם נוהגים כמנהג החזו״א) כתב מינוי שליחות?? ולמה הוא מציין על כל מוצר על המדף : נכרי, שישית, חו״ל וכו׳?????????
  רבותי תפסיקו להיות צרי עין ליהודי חרדי שמצליח!!!!!!!!

  אברך מקרית ספר |
  הגב
 5. למה לחרחר ריב ומדון דווקא בעשרת ימי תשובה… בפרט שכרמל לא מחוייב לעסקני בני ברק מאומה. החרם הראשון לא צלח למה שהשני יצליח??

  חיים לייב |
  הגב