פרסום ראשון: 'העדה החרדית' יוצאת למאבק על השבת

עליית מדרגה במאבק על חילולי השבת בירושלים: אחרי 'יהדות התורה', 'העדה החרדית' יוצאת למחאה רשמית בשבת הקרובה.

המאבק על השבת בירושלים עולה שלב: אחרי מחאת 'יהדות התורה' ברחוב בצלאל הקטן בשבוע האחרון, ב'עדה החרדית' יוצאים למאבק נגד חילולי השבת בירושלים. כבר בשבת הקרובה יצאו אלפים לרחובות ירושלים למחות נגד חילולי השבת בהוראת גאב"ד י-ם הגרי"ט וייס וחברי הבד"צ.

המחאה צפויה להתקיים ב-2 מוקדים, רחוב בר אילן בירושלים ולאחמ"כ ברחוב הנביאים על יד תחנת מוניות שירות הפועלת בעיצומה של השבת.

בכרוזים ומודעות שיפורסמו ביממה הקרובה תצא הקריאה מגאב"ד י-ם הגרי"ט וייס וחברי הבד"צ להשתתף במחאה בשבת הקרובה, גורמים ב'עדה החרדית' עמם שוחחנו מקווים כי המחאה תעבור ללא אלימות, ומבהירים כי כך הורו לראשי המוסדות והקהילות לסכל כל סממנים של אלימות במחאה ולפעול למען קידוש שם שמיים במהלך המחאה.

בתוך כך, המחאה שהתקיימה בשבוע שעבר מול בית הקפה ברחוב בצלאל הקטן בירושלים ע"י חברי המועצה יצחק פינדרוס ושלמה רוזנשטיין צפויים להתחדש גם בשבת הקרובה ואולי אף להתפרס למקומות נוספים.

כזכור, מאות חרדים השתתפו במחאה שבוע שעבר ברחוב צלאל הקטן בירושלים בקריאה לצמצם את חילול השבת בעיר.

 

במסגרת המחאה, התקיימה תפילת "קבלת שבת" ותפילת ערבית בסמיכות למסעדה המחללת שבת ברחוב בצלאל בעיר.

בין המשתתפים – עשרות חילונים שטענו כי חילול השבת פוגע ברגשותיהם. מולם התארגנה הפגנה קטנה של פעילי מרצ שטענו לכפיה דתית בעיר. למרות המתיחות בין הצדדים לא נרשמה כל אלימות או הפרת הסדר הציבורי.

חברי מועצת העיר יצחק פינדרוס ושלמה רוזנשטיין הבהירו לאחר התפילה כי מטרתם לבלום את תופעת חילול השבת בירושלים. "זו חובתנו. כואב לנו שבירת ישראל מחללת את קדושת השבת. על הראשונים אנו מצטערים, אבל לא היינו נוקטים בפעולת מחאה אלמלא היינו מבינים שמדובר במגמה שהולכת ומתרחבת.

מלבד העובדה שמדובר במעשה הנוגד את חוק העזר העירוני, יש כאן פגיעה קשה בקדושת השבת". עוד הוסיפו כי "אם התופעה לא תיעצר ניאלץ להרחיב את המחאה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.