פרסום ראשון: הת"ת שברובע היהודי – יעבור לממלכתי חרדי

אחרי מאבקים ארוכים ואחר האיום בסגירה: ת"ת "אחינועם" הוותיק מהרובע היהודי בירושלים, יעזוב את החינוך העצמאי ויעבור לרשת ה"ממלכתי חרדי"

אחרי מאבקים ארוכים שדיווחנו עליהם כאן בהרחבה, של תלמוד תורה 'אחינועם' שברובע היהודי בירושלים שהיה תחת איום סגירה לאחרונה מספר פעמים, מנהליו החליטו לעזוב את "החינוך העצמאי", ורגע לפני שהוא נסגר, אמש הוחלט כי הוא יעבור לאגף של משרד החינוך הממלכתי חרדי.

כזכור, תלמוד תורה אחינועם, שהוקם לפני למעלה מ-40 שנה עבור תושבי העיר העתיקה בירושלים, עמד להיסגר לאחרונה, לטענת ההורים – מכיוון שהחינוך העצמאי התנגד בכל תוקף שביה"ס יהפוך לביה"ס ממלכתי באגף החרדי של משרד החינוך. בית הספר סבל מחוסר תקציבים ועמד כאמור להיסגר.

בביה"ס אחינועם לומדים 90 תלמידים, כיתות א'-ח'. לומדים בו לימודי קודש ולימודי ליב"ה ברמה גבוהה. המורים הם בוגרי ישיבת הכותל, וציבור ההורים מגוון – חרדים עם דת"ל תורניים. הרב הרוחני של הת"ת הוא הרב של העיר העתיקה, הרב אביגדור נבנצאל.

לפני כחודשיים צוות ביה"ס קיבל מכתבי פיטורין, והברירה היחידה שנותרה היא מעבר למחוז החרדי במשרד החינוך, בהסכמתו של המרא דאתרא הרב אביגדור נבנצאל, שבלית ברירה אישר את המהלך מכיוון שאנשי החינוך העצמאי לא נענו לבקשתו להמשיך ולאפשר את קיומו של ביה"ס.

אריה אורנג', יו"ר ועד ההורים, אמר ל'אקטואליק' כי "משרד החינוך לא יכול לקלוט מוסד שמוחזק ע"י בעלות אחרת, אלא אם כן הבעלות הקודמת הודיעה רשמית על סגירתו. החינוך העצמאי לא מאפשר את קיומנו כלכלית ומאידך לא מוכן להודיע רשמית שהוא סוגר. כל הצוות כבר פוטר".

עו"ד מוטי אורנג' שלח בזמנו מכתב למנכ"ל החנ"ע אליעזר סורוצקין, בו הוא ביקש שיודיעו רשמית על סגירת ביה"ס, "ואם לא – נצטרך לפנות לגורמים משפטיים בכדיי שיטפלו בזה"

הבוקר אומר אריה אורנג' יו"ר ועד ההורים: "אנחנו שמחים ומאושרים. רגע לפני שסגרנו את התלמוד תורה הגיעה הבשורה הטובה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.