פרסום ראשון: כך חושבת ש"ס לכבוש את ראשות העיר תל אביב

מה הוביל את ש"ס להתמודד עצמאית לראשות העיר תל אביב? כל הפרטים בפרסום ראשון: מההזדמנות הפוליטית המפתיעה ועד השיחות עם נשיא המועצת ועם דרעי. מאחורי הקלעים של ההחלטה המפתיעה של יו"ר ש"ס בתל אביב נתן אלנתן לרוץ לראשות העיר מול חולדאי

ימים אחדים לאחר שנתן אלנתן הפתיע את הציבור התל אביבי והודיע על החלטתו לרוץ לראשות העיר השנייה בגודלה בארץ, לידי 'אקטואליק' הגיעו הפרטים חדשים על מה שהוביל את הנהגת ש"ס לקבל את ההחלטה להתמודד לראשות העיר מול רון חולדאי.

תוכנית מציאותית או חלומות באספמייה? אתם תחליטו, אבל זאת, לפחות חלומו של אלנתן ואנשיו, לכבוש באמת את ראשות העיר.

בשיחות עם אנשי מטהו של אלנתן ואלנתן בעצמו, הם מסבירים כי ההבנה היא, כי לראשונה נוצרה אפשרות אמיתית לכבוש את העיר ת"א, לדבריהם. "הסיטואציה היא שהיום מתנהל מאבק בין המתמודדים הקיימים בעיר ת"א, ואויביו של חולדאי צומחים מביתו פנימה, כך למשל אסף זמיר שהיה האיש הכי קרוב אליו, עכשיו מתמודד מולו, וזה יוצר לראשונה הזדמנות שלא תחזור.

"המצב הזה גורם לכל הציבור המסורתי והדתי בעיר להרגיש כי הפעם יש לו כוח שלא היה בעבר.

"בנוסף", הם מוסיפים, "העיר ת"א עוברת בתקופה האחרונה הקצנה חילוניות דוגמת המלחמה נגד צופרי השבת, פתיחת עסקים בתשעה באב ועוד. כל זה נעשה בקול רעש גדול בשביל להוכיח כמה שיותר הקצנה, ולכן דווקא הפעם יש הזדמנות לציבור המסורתי והדתי בעיר לצור כוח מאחד שיגרום לכך, שנתן אלנתן יוכל לפעול להחזיר את השפיות לעיר".

על פי הפרטים שהגיעו לידי 'אקטואליק' על ידי אנשי מטהו של אלנתן, בצמרת ש"ס הבינו כי המסקנה המתבקשת היא, שאף מועמד לא פונה לקהל המסורתי וכל אחד מנסה למשוך לכמה שיותר שמאלה וכמה שיותר להמשיך את הקו שרון חולדאי התחיל, "שזה אומר לדאוג למותג העיר ת"א ולא לתושבי העיר ת"א. אנשים רגילים חושבים שתל אביב זה צפון תל אביב, אבל גם לתושבי דרום תל אביב יש זכות הצבעה ושם הרוב מסורתיים ואף אחד מהמועמדים לא מדבר אליהם בכלל", אמר ל'אקטואליק' אחד מאנשיו של  אלנתן.

לכל זאת, הם מוסיפים יש להוסיף את המתקפה המתנהלת נגד כל דבר שקשור למסורת בעיר. אלנתן, שמכהן כחבר מועצה 13 שנים, בחלקן אף כיהן כסגן ראש העיר, עמד במהלך כהונתו מאחורי יוזמות רבות שנגעו לציבור המסורתי והדתי בעיר, "אך בשנים האחרונות בכלל ובחצי שנה האחרונה בפרט התחילו לרדוף אותו ואת היוזמות שהוא מקדם כמו לדוגמא צופרי השבת שהוא עומד מאחוריהם, סערה שגררה מתקפה פוליטית מצד יריביו בעירייה".

בעקבות כך, מסבירים אנשיו, החליטה הנהגת ש"ס להריץ את אלנתן לראשות העיר, כמי שבעצם יכול – לדבריהם – לגרוף את כל הקהל המסורתי, "בזמן ששאר המועמדים רק מתווכחים מי יותר שמאלני".

אלנתן קיים בתקופה האחרונה מספר שיחות עם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, והשניים עלו עם המסקנות והנתונים למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן. אלנתן, שקודם לכן קיים מספר שיחות עם רבנים מקומיים מהעיר שעודדו אותו לרוץ, עלה למעונו של נשיא המועצת ושם קיבל ממנו ישירות את ההוראה להתמודד, כשהגר"ש שומע את הפרטים והסיטואציה שאולי תאפשר – באפשרות רחוקה אמנם – את הגעתו לכס ראש העיר.

אלנתן עצמו טען בפנינו כי ההתמודדות היא רצינית וכי בכוונתו ללכת איתה עד הסוף. להערכתו, לקו הסיום יגיעו מספר מועמדים חילונים, "מה שיביא לפיצול הקול החילוני ויאפשר לגרוף 40% מהקולות ולזכות ללא סיבוב שני".

כאן יש לסייג את הדברים ולציין כי רבים מפקפקים בדבריו של אלנתן וטענים שהוא עושה זאת לצורכי משא ומתן מול חולדאי וכחלק מעימות עם סיעת הבית היהודי ויהדות התורה אך בכל זאת, אם ירוץ עד הסוף, הם ייאלצו – לפחות כך נראה כעת – לתמוך בו.

אלנתן מסר בתגובה ל'אקטואליק' כי "כפי שציינתם, יש לי סיכוי לנצח בעקבות הפיצול החילוני, ואני אכן מתחייב לדאוג לכל אלה שלא מעניינים כלל את המועמדים האחרים". א

לנתן סירב להתייחס לפרסום על השיחות עם דרעי ועם נשיא המועצת ומסר כי "אני לא מתכוון להתייחס לשיחות אישות שאני מקיים עם יו"ר התנועה, ובוודאי שלא לשיחות שלי עם נשיא המועצת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.