צפו: לא רק בדרך למירון – מפגש התרעננות הוקם בדרך לאומן (תמונות)

ב"נקדימון" – מוקד הסיוע למבקר היהודי באוקראינה החליטו השנה להקים חניון (תחנת עצירה) בדרך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן שבאוקראינה בו יוכלו רבבות הנוסעים לאומן לעצור למנוחה והתרעננות.

ב"נקדימון" – מוקד הסיוע למבקר היהודי באוקראינה החליטו השנה להקים חניון (תחנת עצירה) בדרך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן שבאוקראינה בו יוכלו רבבות הנוסעים לאומן לעצור למנוחה והתרעננות. וזאת במטרה למנוע אירועים חריגים עקב עייפות או מפגש עם מקומיים באוקראינה דבר העלול להביא למפגעים רוחניים או גשמיים. החניון הוקם על הציר הראשי כ-100 קילומטרים לפני הכניסה לאומן.

שתייה חמה וקרה וכיבוד קל יוגשו, אף הוקמו דוכנים לממכר אוכל כשר, החניון מאובטח ובמקום יינתנו שירותי מודיעין והצלה, והוקמו תאי שירותים. במקום אף יתקיימו מנייני תפילה לטובת אלו שנסיעתם התעכבה מעט ועלולים להפסיד זמן ק"ש ותפילה עד ההגעה לאומן.

מנהליה"נקדימון" ממליצים לרבבות הנוסעים לאומן לא לעצור בתחנות הדלק ובחנויות מקומיות מחשש למפגשים מיותרים עם המקומיים ובפרט עקב המתיחות בין אוקראינה לרוסיה מה שמשפיע על האווירה באוקראינה ובפרט כלפי תיירים וזרים.

שמעון בוסקילה נציג מרכז ברסלב העולמי באומן וממנהלי ארגון נקדימון מסר: "קורה שעוצרים בכל מיני תחנות דלק לא מוכרות והנהג עלול לברוח עם המזוודות. לצערנו גם קרו המון מקרים של בעיות כשרות כשנוסעים קונים כל מיני מוצרים הנמכרים תחת מותגים דומים כשרים בארץ, אך באוקראינה הם ממש אינם כשרים. ובכלל ברוב המוצרים הנמכרים בתחנות דלק (אפילו קפה או מיצים טבעיים) עלולים להיות בעיות כשרות. תחנת ההתרעננות בין אומן לקייב נועדה לפתור גם בעיה זו. הלחמניות שיימכרו במקום הם מכשרות מהודרת מהמאפייה היהודית בעיירה ברדיטשוב".

הלל כהן ממנהלי ארגון נקדימון ויו"ר הצלה אוקראינה מסר: "בשנים עברו ובמהלך השנה האחרונה קרו מספר מקרים של אי נעימות בעקבות חיכוכים של התיירים עם מקומיים, ראוי ומומלץ להימנע מהבעת דעה על המתיחות באוקראינה מול רוסיה בפרט בעת השהות באוקראינה, החניון יפעל כ'איכא דרכא אחרינא' ויאפשר לרבבות הנוסעים לאומן לעצור להתרעננות תוך שמירה על הקדושה והביטחון האישי, החניון יופעל גם בהלוך לקראת ראש השנה וגם בחזור מאומן לאחר ראש השנה וכולנו תקווה שימי ראש השנה הקדושים באומן יעברו ללא תקלות או אירועים חריגים". אמר יו"ר הצלה אוקראינה.

נקדימון 1

נקדימון 2

unnamed (4)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.