הפגישה החשאית בחניון הכנסת: ליצמן מציע פשרה לאלפר – התמליל המלא

השבוע ניסה ליזום השר ליצמן פשרה לפיו מיכי אלפר יהיה כפוף לשר ליצמן (אגודת ישראל) ולא למשה גפני ומנחם שפירא (דגל התורה) אנשי ליצמן פנו לראש העיר חיפה יונה יהב, אך הוא בשלו עמד וממשיך לומר 'אלפר לא יהיה הסגן שלי'. לידי קוקר הגיע התמליל המלא של השיחה בין ליצמן לאלפר בכנסת.

פרשיית מיכי אלפר והמינוי שלא יצא לפועל אינו יורד מהכותרות. השבוע ניסה ליזום השר ליצמן פשרה לפיו מיכי אלפר יהיה כפוף לשר ליצמן (אגודת ישראל) ולא למשה גפני ומנחם שפירא (דגל התורה) אנשי ליצמן פנו לראש העיר חיפה יונה יהב, אך הוא בשלו עמד וממשיך לומר 'אלפר לא יהיה  הסגן שלי'

השבוע נפגשו אלפר וליצמן לשיחת מסדרון במשכן הכנסת. רגע לפני שחוק המקוואות של גפני עלה להצבעה נפגשו השניים בחניון הכנסת.  ליצמן שהצליח  לפשר בין בנט לנתניהו, נכנס שוב לעמדת המתווך והציע לאלפר "שיתחייב להצביע עד סוף הקדנצייה יחד עם הקואלציה".  בתמורה, הבטיח ליצמן, הוא ימונה לסגן כבר בשבוע הבא.

ליצמן עם יהב מביכלר (5)

לידי 'קוקר' הגיעה התמליל המלא של הפגישה.

ליצמן: אני מבין שאתה לא רוצה להיות סגן, ברגע שאתה מחליט שתרצה באמת להיות סגן תעדכן אותי ואדאג לכך

אלפר: למה אתה מתכוון.

ליצמן: אתה לא יכול לדרוש מיהב להיות סגן ומצד השני להצביע נגדו בהצבעות.

בשלב הזה קורא ליצמן לאדם שלישי שהיה בדיוק בחניון הכנסת וקורא לו.

היה זה יוסי רוזנבלוים היחצ"ן החרדי של גלעד ארדן

ליצמן: הנה הוא (רוזנבלוים) לא גרר (חסיד גור) הוא יתווך בנינו. אני מוכן להתחייב שאם אתה אומר לי עכשיו שאתה מצביע יחד עם יהב עד סוף הקדנציה. אתה ממונה לסגן כבר בשבוע הקרוב

אלפר: 85% מהצבעות אני כן מצביע עם יהב.

ליצמן:זה לא עוזר, אני יכול גם להצביע 90% מהצבעות עם הקואלציה אבל הצבעה אחת של חוק המקוואות אני לא יצביע, ועוד לא דיברנו על זה שאמרתם שאתם תצביעו לו ובמציאות לא הצבעתם ליהב

אלפר: אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה ומה אתה רוצה עכשיו?!

ליצמן: תתחייב לא צריך חתימה אני סומך עליך, שאתה מצביע הצבעות עם הקואליציה עד סוף הקדנציה ואני יהיה מוכן לנסות לגשר ולעשות פשרה. אני בטוח שיהב יסכים:

אלפר עזב את החניון ואמר כי יחשוב על הדברים.

וכיצד הגיבו מקרובי יהב להצעת הפשרה? במסדרונות העירייה אומרים ל'קוקר' כי "לא יעזור לאלפר שום דבר, הוא לא יהיה סגן בשום צורה'. אך יהב עצמו סירב להגיב.

השבוע גם פורסם כי רלשי"ת בית הנשיא, גב' רביץ, נציג דגל בביתר ניסתה לגייס את הנשיא רובי ריבלין שיזום פגישה בין הצדדים. גם כאן נראה שמדובר בפיטפוטי סרק.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.